Ціна нафти Brent досягла максимуму більш ніж за три тижні - 110,62 дол./бар

НовиниЕкономіка    26.08.2011 - 09:58

Нафта на біржах у Лондоні і в Нью-Йорку за підсумками торгів 25 серпня 2011 р. ще трохи подорожчала. При цьому офіційна ціна нафти Brent, від якої розраховується ринкова вартість російської експортної нафти Urals, досягла максимального значення більш ніж за три тижні, встановившись вище 110,6 дол./бар. Тим часом офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) напередодні змінилася неістотно.
Результати торгів на біржах для нафтових контрактів першої позиції 25 серпня ц.р. склали:
- В Лондоні на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (IСE Futures Europe) офіційна ціна ф'ючерсу IPE Brent Crude (жовтень) підвищилася на 47 центів і встановилася на позначці 110,62 дол./бар. (найвищий показник після 3 серпня ц.р.) при діапазоні цін по операціях за сесію 109,00-111,45 дол./бар.;
- В Нью-Йорку на терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) офіційна ціна ф'ючерсу Light, Sweet Crude Oil (жовтень) піднялася на 14 центів і встановилася на позначці 85,30 дол./бар. (найвищий показник після 23 серпня ц.р.) при діапазоні цін по операціях за сесію 83,01-86,56 дол./бар.
Ціни на нафтові ф'ючерси підвищилися 25 серпня в середньому на 0,3%, що було викликане продовженням їх технічних покупок. Напередодні умови для покупок нафти як і раніше залишалися привабливі. Після того як за підсумками торгів 18 серпня ц.р. ціна нафти Brent впала за один день на 3,2%, а ціна нафти WTI впала майже на 6%, ринок лише частково відіграв це падіння, зберігши хороший технічний потенціал для продовження росту.
Покупкам нафтових ф'ючерсів напередодні також сприяло різке зниження ціни золота. Після того як на ринках вщухли побоювання можливого повторення глобальної рецесії, ціна золота за два дні (24 і 23 серпня) впала більш ніж на 130 дол./унція. Це дозволило інвесторам здійснити виведення коштів з "золотої гавані" і знову направити їх у більш ризикові, але більш дохідні активи - акції та нафтові ф'ючерси.
Зростанню цін на нафти 25 серпня також сприяли очікування можливого скорочення виробництва нафтопродуктів у США. Так, через наближення до Східного узбережжя США тропічного урагану "Айрін" можуть бути закриті шість великих нафтопереробних заводів в штаті Північна Кароліна загальною пропускною здатністю 1,3 млн бар. нафти в день.
У той же час зростання цін на нафтові ф'ючерси напередодні "завадила" статистика про стан справ на ринку праці в США і вже дорожчий американський долар. Так, "нових" безробітних в США за підсумками звітного тижня, що завершився 20 серпня, стало більше, ніж очікувалося. Кількість первинних звернень за допомогою з безробіття склала 417 тис. проти прогнозованих 405 тис. звернень.
Американський долар напередодні подорожчав проти євро і інших валют, що послабило спекулятивну привабливість операцій з товарними активами, ціни на які встановлені у валюті США. Індекс долара для шести провідних світових валют виріс на 0,3% і досяг максимального значення за шість торгових днів - 74,279 пункту.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top