ua en ru

Ціна нафти BFOE впала нижче своєї півторамісячної мінімуму - до 108,01 дол./бар

Ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) впала нижче своєї півторамісячної мінімуму, утримавшись при цьому трохи вище позначки 108 дол./бар. Нафта BFOE сьогодні подешевшала на 95 центів (-0,9%), а її середня за 21 день індикативна ціна на звітну дату 1 жовтня 2013 р. офіційно склала 108,01 дол./бар. Це її найнижчий показник з 12 серпня 2013 р., випливає з матеріалів біржі ICE Futures Europe.

На біржі ICE Futures Europe в Лондоні ціна нафти BFOE представлена індикатор IPE Brent Index, значення якого, стале наступного дня після завершення контрактного періоду для ф'ючерсу IPE Brent Crude відповідного місяця постачання, визначає остаточну ціну закриття (виконання) угод по цьому інструменту.

Нафтова суміш BFOE - це "кошик" основних нафтових марок, що видобуваються на шельфі Північного моря. Нафта BFOE вважається базовим сортом для визначення цін на нафту на ринках Європи і Середземномор'я. У тому числі від ціни BFOE розраховується ринкова вартість російської експортної нафти марки Urals, а щодо значення IPE Brent Index встановлюються остаточні ціни виконання угод з нафтовими ф'ючерсами Brent і Urals на біржі ММВБ-РТС.