ua en ru

Ціна нафти BFOE впала до найнижчого рівня за три з половиною місяці, опустившись нижче позначки 106 дол. за бар

Ціна нафти BFOE впала до найнижчого рівня за три з половиною місяці, опустившись нижче позначки 106 дол. за бар

Ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) впала до найнижчого рівня за три з половиною місяці, опустившись нижче позначки 106 дол. за бар. Нафта BFOE сьогодні подешевшала на 1,34 дол.(-1,3%), а її середня за 21 день індикативна ціна на звітну дату 16 липня 2014 р. офіційно склала 105,38 дол. за бар. Це її найнижчий показник з 3 квітня поточного року, випливає з матеріалів біржі ICE Futures Europe.

На біржі ICE Futures Europe в Лондоні ціна нафти BFOE представлена індикатор IPE Brent Index, значення якого, стале наступного дня після завершення контрактного періоду для ф'ючерсу IPE Brent Crude відповідного місяця постачання, визначає остаточну ціну закриття (виконання) угод по цьому інструменту.

Нафтова суміш BFOE - це кошик основних нафтових марок, що видобуваються на шельфі Північного моря. Нафта BFOE вважається базовим сортом для визначення цін на нафту на ринках Європи і Середземномор'я. У тому числі від ціни BFOE розраховується ринкова вартість російської експортної нафти марки Urals, а щодо значення IPE Brent Index встановлюються остаточні ціни виконання угод з нафтовими ф'ючерсами Brent і Urals на біржі ММВБ-РТС.