ru ua

Ціна нафти BFOE залишається нижче позначки 107 дол./бар

Ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE чотири дні поспіль залишається нижче позначки 107 дол./бар.

Ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) чотири дні поспіль залишається нижче позначки 107 дол./бар. В тому числі на звітну дату 16 січня 2014 р. вона склала 106,69 дол./бар. Нафта BFOE сьогодні символічно подорожчала на 2 цента після того, як напередодні її ціна просіла до свого двомісячного мінімуму і офіційно склала 106,67 дол./бар., випливає з матеріалів біржі ICE Futures Europe.

На біржі ICE Futures Europe в Лондоні ціна нафти BFOE представлена індикатор IPE Brent Index, значення якого, стале наступного дня після завершення контрактного періоду для ф'ючерсу IPE Brent Crude відповідного місяця постачання, визначає остаточну ціну закриття (виконання) угод по цьому інструменту.

Нафтова суміш BFOE - це "кошик" основних нафтових марок, що видобуваються на шельфі Північного моря. Нафта BFOE вважається базовим сортом для визначення цін на нафту на ринках Європи і Середземномор'я. У тому числі від ціни BFOE розраховується ринкова вартість російської експортної нафти марки Urals, а щодо значення IPE Brent Index встановлюються остаточні ціни виконання угод з нафтовими ф'ючерсами Brent і Urals на біржі ММВБ-РТС.