ru ua

Ціна нафти BFOE опустилася до найнижчого значення майже за два тижні - до 108,30 дол./бар

Ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) опустилася до найнижчого значення майже за два тижні. Нафта BFOE сьогодні подешевшала на 5 центів, а її середня за 21 день індикативна ціна на звітну дату 24 липня 2013 р. офіційно склала 108,30 дол./бар. Це її найнижчий показник з 12 липня 2013 р.

На звітну дату 17 липня 2013 р. ціна нафти BFOE досягла максимуму за три тижні - 109,36 дол./бар. і з того дня знизилася на 1,06 дол. (-1%), виходить з матеріалів біржі ICE Futures Europe.

На біржі ICE Futures Europe в Лондоні ціна нафти BFOE представлена індикатором IPE Brent Index, значення якого, стале наступного дня після завершення контрактного періоду для ф'ючерсу IPE Brent Crude відповідного місяця постачання, визначає остаточну ціну закриття (виконань) операцій по цьому інструменту.

Нафтова суміш BFOE - це "кошик" основних нафтових марок, що видобуваються на шельфі Північного моря. Нафта BFOE вважається базовим сортом для визначення цін на нафту на ринках Європи і Середземномор'я. Зокрема від ціни BFOE розраховується ринкова вартість російської експортної нафти марки Urals, а щодо значення IPE Brent Index встановлюються остаточні ціни виконання операцій з нафтовими ф'ючерсами Brent і Urals на біржі ММВБ-РТС.