Ціна нафти BFOE два торгові дні підряд залишається нижче психологічного рівня в 100 дол./бар

Вівторок 10 липня 2012 15:06

Ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) два торгові дні підряд залишається нижче психологічного рівня 100 дол./бар. Нафта BFOE сьогодні подорожчала на 33 центи, або на 0,3%, а її середня за 21 день індикативна ціна офіційно склала 99,19 дол./бар. Нагадаємо, 6 липня ц.р. ціна нафти BFOE досягла максимального значення за п'ять тижнів - 101,35 дол./бар.

На біржі ICE Futures Europe в Лондоні з ціни нафти BFOE формується індикатор IPE Brent Index. Його значення, стале наступного дня після завершення контрактного періоду для ф'ючерсу IPE Brent Crude відповідного місяця постачання, визначає остаточну ціну закриття (виконання) правочинів з цього інструменту.

Нафта BFOE вважається базовим сортом для визначення цін на нафту, представлену на ринках Європи і Середземномор'я. У тому числі від ціни BFOE розраховується ринкова вартість російської експортної нафти марки Urals, а щодо значення IPE Brent Index встановлюються остаточні ціни виконання операцій з нафтовими ф'ючерсами Brent і Urals на московської біржі РТС.

Відзначимо, що ціна нафтової "кошика" ОПЕК з кінця минулого тижня тримається нижче 97 дол./бар.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся