Ціна на борошно в Україні найнижча серед країн СНД, - ФАС РФ

За попередніми результатами моніторингу цін на соціально значущі продукти харчування в країнах СНД, найвища середня ціна на борошно була виявлена в Росії (30 руб. - 7,17 грн), найнижча - в Україні (20,71 руб. - 4,95 грн). Про це йдеться в повідомленні прес-служби Федеральної антимонопольної служби (ФАС) РФ за підсумками засідання штабу зі спільних розслідувань порушень антимонопольного законодавства держав-учасників СНД.

При цьому мінімум середньої ціни на соняшникову олію був зареєстрований в Казахстані (55,45 руб.), а максимум - у Вірменії (80,42 руб.). Вершкове масло коштує дешевше всього в Киргизстані (199,2 руб.), а найдорожче - у Росії (293 руб.). Крім того, Росія на першому місці за дорожнечею курячого м'яса (161,94 руб.) проти 108,84 руб. в Таджикистані, пастеризованого молока (40,59 руб.) проти 23,71 руб. в Молдавії і рису (65,21 руб.) проти 32,04 руб. в Молдавії. Цукор-пісок і гречка найдорожче у Вірменії (46,34 руб. і 62,39 руб. відповідно) проти 27,49 руб. на Україні і 34,19 руб. в Молдавії відповідно.

В цілому, середні відхилення від середніх роздрібних цін, що склалися в країнах СНД, які перебували в межах 20%. Виняток становить кухонна сіль, на яку середнє відхилення найбільш істотне - близько 39%. Так, в Росії середня роздрібна ціна на кухонну сіль становить 24,88 руб., в Молдавії - 12,45 руб., на Україні - 11,76 руб., в Казахстані - 7,2 руб., у Таджикистані - 6,16 руб.

Крім того, було виявлено, що самий високий рівень торгових націнок характерний для торгових підприємств Москви (середній показник 20,2%), а найнижчий, у зв'язку з державним регулюванням ринків, - для торгових підприємств Києва (10,5%).

Найближчим часом результати моніторингу будуть скореговані з урахуванням інформації, що надійшла від Білорусії. Надалі планується розширити географію моніторингу, охопивши не тільки ціни в столицях країн СНД, але й в обласних центрах і прикордонних містах.

Зараз за результатами моніторингу найбільші побоювання у ФАС викликає ситуація на ринку солі, у зв'язку з чим будуть проведені антимонопольні розслідування.

Моніторинг цін на соціально значущі продукти харчування був проведений згідно з рішенням Міждержавної ради з антимонопольної політики (МРАП) в столицях Вірменії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану і України. У Казахстані моніторинг цін був проведений і в Алма-Аті. Звітною датою є 1 лютого 2013 р. В аналіз увійшли ціни на 9 продуктів харчування: пшеничне борошно, соняшникова олія, масло вершкове (72-73% жирності), куряче м'ясо (крім стегенець), пастеризоване молоко 2,5% жирності, цукор-пісок, кухонну сіль "екстра", рис і гречку.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся