ua ru

Транспортний податок стосується лише 17,3 тис. автомобілів, - Мінфін

Транспортний податок стосується лише 17,3 тис. автомобілів, - Мінфін

Податок на майно автотранспортних засобів торкнеться лише 17,3 тис. автомобілів, зареєстрованих в Україні. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра фінансів Денис Фудашкін, передає прес-служба Мінфіну.

Чиновник підкреслив, що дане оподаткування стосується лише 17 тис. 300 автомобілів, зареєстрованих в Україні, при загальній кількості понад 1,3 млн автомобілів. "Тобто, оподаткування податком на майно автотранспортних засобів буде стосуватися лише невеликої кількості автомобілів - 1,3%", - зазначив Фудашкін.

За його словами, це стосується виключно автомобілів з об'ємом двигуна більше 3-х літрів і терміном експлуатації до 5-ти років.

"Інших нових податків щодо оподаткування автомобілів не вводилося", - підкреслив заступник міністра.

У той же час, за його словами, був скасований податок за першу реєстрацію, база оподаткування якого збігається з акцизним податком на автотранспортні засоби і відповідним чином був об'єднаний платіж і перераховані акцизні ставки податку з автотранспортних засобів.

Нагадаємо, в Україні з 1 січня вступила в силу податкова реформа, яка передбачає скорочення податків з 22 до 9, серед яких залишилися: податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, акцизний податок, рентна плата, збори, а також місцеві податки: податок на майно та єдиний податок.