В торгових центрах "Амстор" знову відкриваються супермаркети

У Запоріжжі на вул. Новокузнецькій, 41 в торговому центрі "Амстор" знову відкрився супермаркет. Тепер він носить назву "Сільпо", але зміни практично не торкнулися формату і персоналу, передає прес-служба "Амстора".

Це поки перший магазин, який відкрився в обласному центрі, після зупинки роботи мережі "Амстор" на початку 2015 року. До цього в столиці Смарт-Холдингу вдалося відновити роботу двох магазинів.

Як стало відомо раніше, промислово-інвестиційна група Смарт-Холдинг і одна з найбільших торгово-промислових груп України Fozzy Group домовилися про спільний розвиток торгової мережі "Амстор".

Згідно з повідомленням прес-служби, сторони, зокрема, досягли угоди про реалізацію проекту з відновлення роботи магазинів мережі в повному обсязі. Мова йде про магазини, які знаходяться поза зоною АТО. Магазини будуть працювати під брендом "Сільпо", при цьому, торгові центри "Амстор" збережуть свою оригінальну назву.

Сторони погодили і підписали відповідний меморандум, яким визначено умови та параметри співпраці, а також генеральну угоду, в рамках якого укладаються договори оренди по кожному магазину.

Валерій Геєць, директор Інституту економіки та прогнозування, в коментарі РБК зазначив: "Той факт, що в економіці з'являється пожвавлення, і власники роздрібних мереж, таких як "Амстор" і Fozzy, домовляються один з одним, говорить про те, що є надія пережити майбутнє погіршення в економіці". Експерт стверджує, що корпоративні конфлікти значно б'ють по і без того просівшій через війну інвестиційній привабливості країни. "У цьому сенсі конфлікт за "Амстор", звичайно, негативно впливав і на загальну інвестиційну привабливість України. Той факт, що власник "Амстора" (Вадим Новинський, - ред.) зміг домовитися про те, щоб мережа розвивалася, незважаючи ні на що, і вирішив працювати з іншою найбільшою роздрібною мережею - хороший сигнал для інвестиційного клімату в країні. І правильне рішення власників "Амстора", - сказав він.

Група компаній "Амстор", створена в 2003 році, виступала оператором однойменної української торговельної мережі. У 2009 році власником групи компаній став Смарт-Холдинг, сконцентрував понад 70% пайової участі в групі. На початок 2014 року торгова мережа об'єднувала 38 магазинів формату супер - гіпермаркет (більше 10 тис. співробітників) в шести регіонах Східної, Центральної та Південної України.

У даний момент 18 магазинів знаходяться в зоні АТО і не контролюються Смарт-Холдингом.

В кінці 2014 року головний акціонер - Смарт-Холдинг (бенефіціар нардеп Вадим Новинський) - викрив міноритарія і керуючого групою компаній (ГК) "Амстор" Володимира Вагоровського у протиправних діях, виведення грошових коштів з підприємств групи на сторонні компанії з метою особистого збагачення, намагання привласнити бізнес.

Володимир Вагоровський був усунений від керівництва, було призначено дату повного аудиту роботи мережі, з ініціативи Смарт-Холдингу на зборах учасників підприємств ДК "Амстор" було змінено склад керівників. На початку 2015 року магазини торгової мережі були захоплені озброєними людьми, які перебували там до 9 січня. За їх словами, вони діяли за вказівкою Володимира Вагоровського. В магазинах була знищена вся інфраструктура, фінансова та кадрова документація були вивезені в невідомому напрямку, зникла виручка. Незважаючи на це Смарт-Холдингу вдалося зберегти колективи і відновити роботу мережі. Холдинг інвестував в перезапуск мережі понад 150 млн грн. Логічним продовженням стало співробітництво з одним з лідерів українського рітейлу FOZZY GROUP.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся