Торгівля зброєю в світі досягла максимуму з часів закінчення холодної війни

Торгівля зброєю в світі досягла максимуму з часів закінчення холодної війни
Фото: світовим лідером у торгівлі зброєю залишаються США з ринковою часткою 33%

Найбільшими експортерами озброєнь в світі є США, Росія, Китай, Франція і Німеччина

За період з 2012 по 2016 рік обсяг ринку озброєнь збільшився на 8,4% в порівнянні з попереднім п'ятирічним періодом. Про це йдеться в результатах дослідження стокгольмського Інституту вивчення проблем миру (SIPRI), передає DW.

За словами аналітиків, в цілому продажу зброї досягли найбільших масштабів з часу закінчення холодної війни.

Найбільші експортери зброї в світі - це США, Росія, Китай, Франція і Німеччина. Разом ці п'ять держав відповідають за 74% міжнародних постачань зброї. Серед головних покупців - країни Азії та Океанії, а також в країни Близького і Середнього Сходу. При цьому найбільшими імпортерами зброї в світі вважаються Індія і Саудівська Аравія.

Згідно з офіційним звітом, світовим лідером у торгівлі зброєю, як і раніше залишаються США з ринковою часткою 33%. Тільки за 2012-2016 роки обсяг продаваного США зброї збільшився на 21%. Майже половина американського зброї йде покупцям на Близький і Середній Схід.

"США експортують озброєння як мінімум в 100 країн, що значно більше, ніж у будь-яких інших країн-постачальників", - відзначають в SIPRI.

Друге місце в рейтингу найбільш збройних країн займає Росія. Її ринкова частка складає 23%. Збільшивши обсяги продажів зброї на 74%, Китай довів свою частку на глобальному ринку озброєнь до 6,2% і посідає третє місце в рейтингу найбільших експортерів. У Франції - 6%, у ФРН - 5,6%.

Нагадаємо, Україна увійшла ТОП-10 світових експортерів озброєнь.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся