ru ua

Торги на російському ринку акцій завершилися значним падінням провідних індексів

Торги на російському ринку акцій 21 липня завершилися різким зниженням основних індексів. Індекс ММВБ впав на 2,67% - до позначки 1484,50 пункту. Індекс РТС до кінця торгової сесії втратив 2,91% - до 1239,13 пункту. Обсяг торгів за підсумками дня склав 392 млрд руб. (близько 11,15 млрд дол.).

Торги на російському ринку акцій 21 липня завершилися різким зниженням основних індексів. Індекс ММВБ впав на 2,67% - до позначки 1484,50 пункту. Індекс РТС до кінця торгової сесії втратив 2,91% - до 1239,13 пункту. Обсяг торгів за підсумками дня склав 392 млрд руб. (близько 11,15 млрд дол.).

Серед торгованих в "зеленій" зоні до кінця дня виявилися акції "Сєвєрсталі" (+0,63%). Більшість "блакитних фішок" перебуває в "червоній" зоні. Серед них - "Магніт" (-2,0%), "Газпром" (-2,33%), "Лукойл" (-2,51%), "Сбєрбанк" (-4,62%).

Торги на російському ринку акцій 21 липня 2014 р. і почалися зниженням провідних фондових індексів. Станом на 9:10 за київським часом індекс ММВБ знизився на 0,71% - до 1412,46 пункту. Індекс РТС опустився до позначки 1266,51 пункту, що на 0,76% нижче рівня закриття попереднього торгового дня.

Торги в Росії продовжують визначатися подіями на Україні, зазначає заступник начальника управління аналізу ринку акцій ІК "Велес Капітал" Василь Танурков. Наростаюче міжнародне тиск на Росію у зв'язку з катастрофою пасажирського лайнера над ДНР продовжує впливати на котирування акцій російських компаній. На засіданні ради ЄС 22 липня буде розглянуто список розширень юридичної бази за новими санкціями. Падіння російського ринку може продовжитися. Серед небагатьох паперів, що продемонстрували позитивну динаміку - акції "Северстали", які виросли на новинах про продаж північноамериканських активів. Завтра російський ринок залишиться під впливом українського чинника.

Старший віце-президент ФГ БКС Олексій Евсютін вказує, що загроза нових санкцій як з боку США, так і, що більш важливо, з боку Європи, змушує інвесторів позбуватися від будь-яких фінансових активів РФ. У лідерах зниження традиційно акції Ощадбанку, в яких зосереджено більшість західних позицій. "Ми очікуємо продовження зниження найближчим часом, при цьому темпи зниження можуть прискоритися, якщо на засіданні глав держав ЄС будуть прийняті рішення про розширення санкцій", - уклав експерт.

Директор з аналізу фінансових ринків та макроекономіки КК "Альфа-Капітал" Володимир Брагін вважає, що в найближчий тиждень ринок, принаймні, російський, буде більшою мірою реагувати на новини, що виходять і в меншій - на макроекономічні дані. У той же час, незважаючи на ризики, акції, що подешевшали через введення санкцій, виглядають досить привабливо для покупок. Експерт не виключає, що "бики" повернуться на ринок відразу ж після того, як негативна риторика з боку Заходу зменшиться. В результаті корекції акції найбільш надійних і найменш уразливих до санкцій компаній знаходяться на привабливому для покупок рівнях, вважає він.