ru ua

Торги на російському ринку акцій завершилися зниженням основних індексів

Торги на російському ринку акцій завершилися зниженням основних індексів. Індекс ММВБ за підсумками торгової сесії знизився на 1,20% - до 1347,15 пункту, індекс РТС - на 1,91% - до 1281,88 пункту. Обсяг торгів на ринку акцій перевищив 342 млрд руб.
Лідерами падіння сьогодні сталі акції ВТБ (-2,16%), "Северсталі" (-1,41%), НЛМК (-2,68%), "Сургутнефтегазу" (-2,32%). Лідерами зростання сталі паперу ГМК "Норнікель" (+0,21%), "Уралкалію" (+0,40%), "Транснефті" (+0,54%).

Вже на відкритті торгів індекси значно просіли. Станом на 9:10 за київським часом індекс ММВБ опустився на 0,89% - до 1351,55 пункту. Індекс РТС знизився до відмітки 1274,26 пункту, що на 2,5% нижче за рівень закриття попереднього торгового дня.

На думку аналітиків АКБ "Інвестбанк", сьогодні на хід торгів зробили вплив показники продажів на ринку вторинного житла в Америці, котрі, як і раніше, не демонструють чітко вираженої динаміки. "Проте, на наш погляд, на інвесторів більшою мірою зробило вплив пониження рейтингів 15 міжнародних банків. Також можна відзначити значне зниження індексу ділової активності в оброблювальній промисловості Філадельфії, і ми вважаємо, що дане зниження може бути продовжене. Ситуація, що склалася, приводить до думки, що заходи стимулювання економіки США з боку монетарної влади все ж таки доведеться застосувати, оскільки самостійне відновлення поки не є успішним і перспективи виходу з кризової ситуації, що продовжується четвертий рік, поки не ясні", - відзначили експерти.

За словами аналітика ГК "АЛОР" Наталії Лесіної, наступний тиждень для фондових ринків буде багатий на події. Інвестори, як і раніше, чекають рішень з грецького питання, а саме зміни жорстких вимог до країни. Також результатом саміту можуть стати заходи, що підтримують фінансові ринки регіону. Останній тиждень червня буде також насищена і на статистику: 26 чисел стануть відомі дані по замовленнях на товари тривалого користування, а 28-го вийде один з головних макроекономічних показників - ВВП США.