ru ua

Торги на російському ринку акцій почалися зростанням фондових індексів

Торги на російському ринку акцій 8 липня 2014 р. почалися зростанням провідних фондових індексів. Станом на 09:10 за київським часом індекс ММВБ збільшився на 0,47% - до 1520,81 пункту.

Торги на російському ринку акцій 8 липня 2014 р. почалися зростанням провідних фондових індексів. Станом на 09:10 за київським часом індекс ММВБ збільшився на 0,47% - до 1520,81 пункту. Індекс РТС виріс до позначки 1390,59 пункту, що на 0,39% вище рівня закриття попереднього торгового дня.

У попередній торговий день 7 липня торги завершилися зростанням основних індексів. Індекс ММВБ додав 1,62% - до позначки 1513,72 пункту. Індекс РТС до кінця торгової сесії виріс на 1,82% - до 1385,24 пункту. Обсяг торгів за підсумками дня склав 464 млрд руб.

Серед найбільш торгуються в "зеленій" зоні до кінця дня опинилися акції, в тому числі, ВТБ (+4,39%), "Норнікеля" (+2,55%), Лукойлу (+2,43%), Сбербанку (+1,77%). У "червоній" зоні "блакитних фішок" закінчили сесію "Роснєфті" (-1,93%).

Старший аналітик "Альфа-Банку" Гельди Союнов очікує зниження російських фондових індексів у вівторок з-за негативного зовнішнього фону. Ціни на нафту марки Brent третю торговельну сесію поспіль знижуються, опустившись нижче позначки $110 за барель на очікуваннях початку експорту сировини з Лівії.

Сьогодні свій щотижневий звіт опублікує Американський інститут нафти. Китайські фондові індикатори знижуються слідом за акціями енергетичних і промислових компаній на побоюваннях уповільнення економіки країни. Акції американських компаній відступили від своїх історичних максимумів на побоюваннях підвищення ставок уже 3К2015, відіграючи публікацію сильної статистики по ринку праці в четвер. Центральною подією дня стане публікацій квартальних результатів компанією Alcoa, тим самим давши старт нового сезону корпоративної звітності в США. Прогноз - консолідацію індексу ММВБ біля позначки 1500 пунктів, відзначає експерт.

Аналітик КИТ Фінанс Брокер Олександр Ялыгин вважає, що ринок РФ після вчорашнього зростання сьогодні перейде в боковик. Внутрішніх драйверів для подальшого зростання вітчизняного ринку сьогодні немає. Більш того, в самому розпалі дивідендний сезон, і фіксація багатьма інвесторами прибутку по дивідендах буде надавати знижувальний тиск на акції російських компаній.

Настрої глобальних інвесторів сьогодні буде визначати макростатистика по Європі і США, а саме травневі дані по торговому балансу Німеччини (10:00 мск), Франції (10:45 мск), а також промислового виробництва Великобританії (12:30 мск) і обсягом споживчого кредитування США (23:00 мск). Виразна картина на світових фінансових ринках спостерігається вже в середу. Завтра відбудеться відразу дві знакові події: по-перше, ФРС опублікує хвилинки FOMC - стенограму засідання Комітету з відкритих ринків від 17-18 червня; по-друге, в США стартує сезон корпоративної звітності. Ці події проллють світло на стан справ в американській економіці і дадуть інвесторам нові орієнтири монетарної політики американського регулятора.