ua en ru

ТНК-ВР розглядає можливість повного закриття Лисичанського НПЗ, - Лунєв

Компанія ТНК-ВР розглядає чотири варіанти, пов'язані з майбутнім Лисичанського нафтопереробного заводу. Про це в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня" повідомив виконавчий директор ТОВ "ТНК-ВР Коммерс" Фелікс Лунєв.

"У нас все ще є чотири сценарії розвитку подій з НПЗ. Перший передбачає запуск переробних потужностей в режимі часткового завантаження, коли умови на ринку будуть сприятливими, а робота заводу економічно доцільною. Другий сценарій - зупинка заводу на шість місяців. По третьому сценарію завод буде стояти три роки. Згідно четвертому НПЗ буде закрито назавжди. Все залежить від того, чи буде нам вигідно займатися цим бізнесом", - повідомив Лунєв.
За його словами, завод працює практично в нуль: "Вийти на мінімальну позитивну маржу заводу вдалося тільки завдяки давальницькою переробці. Якби ми не мали цієї можливості, завод довелося б закрити. Без давальницької переробки ми були б у збитку... Тому говорити про зміну позиції компанії не доводиться".
Виконавчий директор також підкреслив, що Лисичанський НПЗ з кінця червня відвантажує на український ринок тільки бензини Євро-4. "Ми також маємо намір рухатися до стандарту Євро-5 і збільшувати глибину переробки нафти. Однак ці проекти вимагають значних інвестицій, і їх реалізація залежатиме від того, наскільки прозорим, стабільним і конкурентним буде український ринок нафтопродуктів", - зазначив Лунєв.