ua ru

Тігіпко пропонує ввести в Україні публічний реєстр оподаткування

Лідер партії "Сильна Україна" Сергій Тігіпко пропонує ввести в Україні публічний реєстр оподаткування та звітувати про компенсації ПДВ. Про це Тігіпко заявив в ході круглого столу "Врятувати промисловість", організованого "Сильною Україною", передає кореспондент РБК-Україна.

"Якщо ми подивимося на обсяги заборгованості уряду з ПДВ, то вони поступово зростають. Уряд випустив цінні папери і намагається частково це компенсувати, але 7 млрд, які враховані в бюджеті, мені здається, вже недостатньо...Необхідний публічний реєстр ПДВ, щоб всі бачили, які підприємства мають заборгованість, скільки і кому повернули, а також скільки не повернули", - заявив Тігіпко.

За словами лідера "Сильної України", у сфері повернення ПДВ залишається корупційна складова.

"Особливо це небезпечно, коли таке відбувається всередині однієї галузі. Виходить, що один конкурент отримує повернення ПДВ, а інший - ні", - заявив Тігіпко.

Також політик заявив про необхідність створення Єдиного відкритого казначейського рахунку для проплати всіх податків.

"Що це дасть. По-перше, якщо ви переплатили за тим же податком на прибуток, але у вас є платежі по ПДВ, ви змогли б уже не платити. І це було б розумно. Якщо б вдалося відкрити такий рахунок, думаю, багато підприємців були б вдячні", - заявив Тігіпко.