ru ua

Тарифи на ЖКГ не можна підвищувати без аудиту ціноутворення, - "Удар"

Українська влада не повинна підвищувати тарифи на комунальні послуги для населення до тих пір, поки не буде проведено об'єктивний аудит ціноутворення у сфері житлово-комунального господарства. Таку думку висловив народний депутат від партії "Удар" Павло Розенко.

"Сьогодні постачальники послуг працюють за принципом "споживач заплатить за все". На людей навішують витрати, пов'язані з втратами при транспортуванні гарячої води і газу, з несанкціонованими підключеннями до ліній електропередач. І кожен раз, коли економічна ситуація погіршується, постачальники послуг йдуть шляхом найменшого опору - вимагають підвищити тарифи на житлово-комунальні послуги, - зазначив політик. - Сьогодні, коли Росія підняла ціну на газ, комунальна мафія використовує цей привід для того, щоб повісити на споживача інші додаткові витрати. Тому місцева влада і громада Києва повинні уважно простежити за тим, щоб цього не сталося".

Депутат вважає, що сьогодні на плечі людей лягають невиправдані витрати в сфері ЖКГ. На його думку, змінити ситуацію може посилення державного контролю за ціноутворенням.

"Органи контролю повинні не просто вивчати паперові "обґрунтування", що надаються монополістами, але і контролювати сам процес надання послуг. Для цього необхідно більш тісне спілкування місцевої влади з населенням. Досі влада вислуховувала тільки одну точку зору - комунальних підприємств та олігархів, які володіють енергокомпаніями. Правду кажучи, це призвело до нехтування принципами соціальної справедливості. Адже при сьогоднішньому стані речей бідні платять за багатих. А повинно бути навпаки", - сказав депутат.

Крім цього, як зазначив Розенко, основним завданням держави в період підвищення цін на житлово-комунальні послуги повинен стати ефективний соціальний захист найменш захищених та малозабезпечених верств населення.

"Система надання субсидій повинна бути спрощена і позбавлена всяких штучних бюрократичних бар'єрів на шляху їх отримання. Субсидії повинні оформлятися швидко, без черг і зайвих довідок", - підкреслив політик.

Нагадаємо, що запропонований Кабміном пакет антикризових заходів, спрямованих на запобігання економічної катастрофи, передбачає, в тому числі, і підвищення комунальних тарифів для населення.