Зв’язки радника Трампа з Кремлем розслідують спецслужби США

НовиниПолітика    25.09.2016 - 10:43
Фото: Картер Пейдж зустрічався в РФ із Сєчіним і Дівейкіним
Фото: Картер Пейдж зустрічався в РФ із Сєчіним і Дівейкіним

Радник Трампа обговорював із представниками Кремля можливість скасування санкцій щодо РФ

Американські спецслужби розслідують, чи радник Дональда Трампа Картер Пейдж обговорював із представниками Кремля, серед іншого, можливість скасування економічних санкцій проти Росії, якщо кандидат від Республіканської партії стане президентом США. Про це з посиланням на "джерела, знайомі з ситуацією" повідомляє Yahoo News.

У статті йдеться, що діяльність радника Пейджа, який має великі ділові інтереси в Росії, була предметом обговорення спецслужб із високопоставленими членами Конгресу під час нещодавніх брифінгів на тему можливих намагань Москви вплинути на президентські вибори у США.

Зазначено, що під час однієї з цих зустрічей лідер меншості у Сенаті Гаррі Рід написав звернення до директора ФБР Джеймса Комі, де повідомив про зустріч влітку між радником Трампа (маючи на увазі Пейджа) та "високопоставленими особами під санкціями" у Москві. Цю зустріч сенатор називає свідченням вагомих і хвилюючих зв’язків між кампанією Трампа і Кремлем, що потребують додаткового розслідування з боку ФБР.

У матеріалі вказано, що розвідувальна інформація про переговори радника (Трампа - ред.) із високопоставленими російськими офіційними особами, близькими до президента РФ Володимира Путіна, "активно моніториться та розслідується".

Пейдж потрапив у поле зору посадовців американського посольства в Москві, коли кілька разів приїжджав у російську столицю, де публічно критикував політику США та вихваляв Путіна.

У березні 2015 року, незабаром після того, як Трамп назвав його своїм радником, в інтерв’ю виданню Bloomberg News Пейдж заявив, що був радником та інвестором російського державного газового монополіста "Газпром". Він розкритикував політику санкцій, яку запровадила адміністрація президента США у відповідь на анексію Росією Криму.

Цього літа, за тиждень перед з’їздом Республіканської партії США, Пейдж знову відвідував Москву, де знову розкритикував американську політику та президента Обаму.

За даними джерел, американська розвідка має інформацію, що під час цього триденного візиту Пейдж зустрівся з Ігорем Сєчіним, головою державної компанії "Роснєфть" та соратником глави РФ. За даними розвідки, серед питань обговорення на цій зустрічі були можливості зняття економічних санкцій із Росії.

Співробітники розвідки США отримали також повідомлення про зустріч Пейджа з іншим важливим соратником Путіна - Ігорем Дівейкіним, якого називають колишнім агентом російських спецслужб, який зараз є заступником голови управління внутрішньою політикою Росії. На думку американської розвідки, він є відповідальним за розвідувальні дані, зібрані російськими агентствами про вибори у США.

Нагадаємо, директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер вважає, що за кібератаками на Демократичну партію стояла Росія.

On Top