Дружина В'ячеслава Платона звернулася до президента України з проханням про захист

НовиниПолітика    01.08.2016 - 13:40

Дружина В'ячеслава Кобалева (Платона) Євгенія Тульчевська заявила, що тимчасовий арешт її чоловіка і його можлива екстрадиція до Молдови є протизаконними. Про це йдеться у відкритому листі Тульчевської до президента України Петра Порошенка, який вона опублікувала на своїй сторінці в Facebook.

"Я, громадянка України Євгенія Тульчевська, звертаюся до Вас з проханням захисту від розправи над моїм чоловіком, батьком моєї дитини В'ячеславом Кобалевим (Платоном – за прізвищем батька) з боку влади Молдови... 25 липня він був затриманий у Києві співробітниками Генпрокуратури і СБУ на підставі постанови молдавського районного суду від 23 липня. 28 числа суддя столичного Печерського райсуду винесла рішення про тимчасовий арешт В'ячеслава на 40 діб. Зараз Молдова вже подала документи на його екстрадицію", – зазначила Тульчевська.

Вона також заявила, що подібні дії – "правове свавілля, так як її чоловік є громадянином України", а згідно Конституції, українські громадяни не можуть бути екстрадовані за кордон.

На її думку, до "безпрецедентного переслідування" В'ячеслава Кобалева причетний його колишній бізнес-партнер, молдовський політик Володимир Плахотнюк. "У заявах для ЗМІ останній називає Вас своїм другом", – йдеться у відкритому листі до президента.

"Цей чоловік, який своїм кредо обрав максимальний цинізм та жорстокість у ставленні неподатливих йому підприємців і політиків, встановив контроль над сусідньою країною. Сьогодні в Молдові розтоптані всі демократичні цінності і права людини. Фактично одна особа шляхом корупції і шантажу підім'яла під себе всі гілки влади, а суди перетворилися на репресивний апарат. Недаремно преса охрестила Плахотнюка "тіньовим господарем Молдови", а в "Вікіпедії" його називають "найбільшим молдовським олігархом", – підкреслила Євгенія Тульчевська.

Вона також стверджує, що Плахотнюк тривалий час "шантажував її чоловіка, вимагав передати під свій контроль частину бізнесу". "Коли В'ячеслав відмовився, з'явилися звинувачення на адресу мого чоловіка в його причетності до скандальної фінансової махінації з державними коштами Молдови. І це – незважаючи на те, що у звіті американської компанії "Kroll" прізвище В'ячеслава не фігурує", – зазначила Тульчинська.

"Коли мій чоловік заявив, що готовий представити всю інформацію слідчим з США про деталі угоди та назвати імена причетних до зникнення грошей, Молдова тут же звернулася до України з проханням про екстрадицію", – додала вона.

Дружина Кобалева стурбована тим, що "в Молдові її чоловікові загрожує смертельна небезпека". "Страшно те, що трьох людей, які знали про зловживання молдовської власти, вже немає в живих – раптово померли або загинули в результаті нещасних випадків. Саме тому американська юридична фірма "Frontier Solutions" звернулася в українські правоохоронні органи не допустити видачу В'ячеслава Молдові", - пише вона.

Так, Тульчевська просить Петра Порошенка особисто втрутитися в ситуацію. "Ви на власні очі бачили жертви українського народу під час Революції Гідності. Сьогодні, на жаль, подібний режим панує в Молдові. Впевнена, що Ви не захочете асоціюватися в очах громадськості з ним", – написала вона.

Зазначимо, Євгенія Тульчевська планує розповісти деталі ситуації журналістам 2 серпня в 12.00 на прес-конференції в "Укрінформі".

On Top