ua en ru

"Сумигаз": новостворені ОТГ досі не уклали договори з компанією

"Сумигаз": новостворені ОТГ досі не уклали договори з компанією Газова труба (kmu.gov.ua)

1 січня 2021 року втратять чинність договори на розподіл природного газу з низкою виконавчих органів місцевих рад Сумської області. Їх правонаступники досі не уклали відповідні договори з АТ "Сумигаз". Це ставить під загрозу постачання газу до бюджетних установ у новому році.

Про це повідомляє прес-служба "Сумигазу".

"Станом на 28 грудня АТ "Сумигаз" через інформаційну платформу Оператора ГТС отримала повідомлення на відключення 318 об’єктів соціально-побутового призначення та бюджетних установ у зв’язку з відсутністю постачальника газу на ці об’єкти з 1 січня 2020 року", - йдеться у повдіомленні.

Ситуація виникла в зв’язку з тим, що 17 листопада внесені зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо порядку закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв’язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України.

На початку 2021 року в Сумській області низка сільських, селищних та міських рад будуть реорганізовані. Їхні виконавчі органи припинять існування як юридичні особи. Відповідно, припинять свою дію і чинні угоди на розподіл газу та постачання газу. Це ставить під загрозу розподіл газу до закладів бюджетної сфери в опалювальний період, в тому числі до дитячих дошкільних закладів та лікарень.

АТ "Сумигаз" з 1 січня змушений буде припинити розподіл природного газу на об’єкти соціально-побутового призначення та бюджетної сфери в разі неукладення вчасно відповідних договорів.

Згідно з положеннями Кодексу газорозподільних систем, установи, які не матимуть договору на розподіл газу і не будуть закріплені за жодним постачальником, мають самостійно припинити споживання газу.

"Щоби запобігти подібній ситуації, АТ "Сумигаз" звернулося з офіційними листами до прем'єр-міністра, РНБО, Міністерства розвитку громад і територій, обласної та районних державних адміністрацій. Газорозподільна компанія закликає всі органі державної й виконавчої влади максимально сприяти укладанню договорів на розподіл природного газу новими виконавчими органами місцевих рад та включенню бюджетних установ до реєстру споживачів будь-якого постачальника", - йдеться у повідомленні.