Суд винесе вирок Юлії Тимошенко у справі ЄЕСУ до 15 травня, - адвокат

НовиниПолітика    26.03.2012 - 14:35

Суд винесе вирок у кримінальній справі за обвинуваченням екс-прем'єра Юлії Тимошенко у фінансових зловживаннях на посаді керівника корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) до 15 травня. Про це повідомив захисник екс-прем'єра Олександр Плахотнюк, передає прес-служба Юлії Тимошенко.

"Враховуючи, що на 15 травня призначений розгляд Вищим спеціалізованим судом України скарги на вирок у газовій справі, я вважаю, що все буде робитися для того, щоб до 15 травня отримати ще один вирок", - повідомив адвокат.

Адвокат також поставив під сумнів об'єктивність суддів під час розгляду справи ЄЕСУ.

Справу по корпорації ЄЕСУ порушили в жовтні минулого року. Тимошенко звинувачують в організації ухилення від сплати податків і замаху на розкрадання бюджетних коштів.

Генеральна прокуратура України 20 жовтня 2011 р. скасувала постанову про закриття кримінальної справи проти Тимошенко за фактами розкрадання бюджетних коштів на суму понад 25 млн грн і ухилення від сплати податків на суму понад 20 млн грн шляхом введення злочинної фінансової схеми розрахунків за природний газ корпорація ЄЕСУ і приховування від оподаткування доходів від діяльності її офшорної компанії Somolli Enterprises Limited. Також екс-прем'єра звинувачують у замаху на розтрату чужого майна - коштів державного бюджету в сумі 405,5 млн дол.

У грудні 2011 р. Шевченківський суд Києва заарештував вже ув'язненого екс-прем'єра ще раз - у справі про фінансові порушення ЄЕСУ. Тепер справа налічує 72 томи. Суд ухвалив, що Тимошенко та її захист повинні ознайомитися з матеріалами справи відносно ЄЕСУ до 28 березня.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 р. засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму понад півтора мільярди гривень.

Зараз екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top