Суд підтвердив законність роботи санаційного "Родовід Банку"

Вівторок 22 липня 2014 11:04

Окружний адмінсуд Києва 21 липня підтвердив законність роботи санаційного Родовід Банку. Про це повідомляє інформаційний проект FinMaidan.

Позивач - ВГО "Фінансова грамота України" - має намір оскаржити рішення суду в апеляції після отримання тексту рішення суду з його аргументацією. Юристи не бачать порушень в наявності у Родовід Банку ліцензії санаційної установи, а сам банк вбачає корисливі мотиви в подачі проти нього позову, оскільки голова ВГО "Фінансова грамота України" Михайло Стрельников заборгував банку близько 1 млн грн.

Окружний адміністративний суд Києва вчора відмовив у задоволенні позову Всеукраїнській громадській організації "Фінансова грамота України" до Національного банку. Організація вимагала визнати протиправною бездіяльність НБУ, який не привів свої документи у відповідність з вимогами законодавства України. "Фінансова грамота України" вважає, що регулятор проігнорував норми закону "Про банки і банківську діяльність", прийнявши постанову № 471/2011 "Про затвердження Положення про порядок реєстрації, видачі ліцензії, регулювання діяльності санаційного банку та нагляду за ним".

Керівник організації Михайло Стрельников вимагав визнати недійсним саму постанову № 471 як таку, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили, а саме законом "Про банки і банківську діяльність", а також зобов'язати Нацбанк розглянути питання про відкликання ліцензії у санаційного установи - Родовід Банку.

Формальною підставою для подачі позову стала заява одного з клієнтів Родовід Банку, який 25 липня 2007 року став його позичальником. Клієнт просив надати роз'яснення щодо правового обґрунтування діяльності ПАТ "Родовід Банку" як санаційного банку. "Позивач після проведення дослідження і аналізу чинного законодавства з'ясував, що в даний час існування санаційного банку законодавчо не врегульовано, а значить, такий банк діє в порушення вимог норм чинного законодавства і не може продовжувати свою діяльність", - зазначено в позові. Детальніше

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся