Суд відсторонив від посади військового прокурора Кулика, який вів справу Курченка

НовиниПолітика    04.07.2016 - 16:12
Фото: суд відсторонив від посади військового прокурора Кулика
Фото: суд відсторонив від посади військового прокурора Кулика

Прокурор відсторонений від посади на 2 місяці

Солом'янський районний суд Києва в понеділок, 4 липня, позбавив посадових повноважень військового прокурора антитерористичної операції Костянтина Кулика, підозрюваного в незаконному збагаченні, передає кореспондент РБК-Україна.

"Слідчий суддя ухвалив від посадових зобов'язань Кулика Костянтина відсторонити терміном на 2 місяці, до 4 вересня", - сказав суддя.

Фото: суд у справі військового прокурора Кулика

Таким чином, суд задовольнив клопотання НАБУ і САП про відсторонення від посади Кулика, який вів розслідування у справі бізнесмена Сергія Курченка.

"Я не здійснював ніяких корупційних дій, не брав ніяких грошей... У зв'язку з тим, що я відряджений до Києва розслідувати справи Януковича, я не маю до всіх епізодів ніякого відношення. Зараз стоїть питання про відсторонення мене від посади", - заявив Кулик.

При цьому він вимагав в ході судового засідання допитати в якості свідка військового прокурора АТО Панченко, виконуючого обов'язки Кулика на даний момент.

"Чому треба допитати Панченко? Тому, що він виконує мої обов'язки в АТО", - підкреслив Кулик.

"Усунути Кулика з посади військового прокурора... на тому судовому засіданні Кулик політизував судовий процес у зв'язку з розслідуванням справи Курченка. Це не пов'язано з розслідуванням ніяких справ. Є тільки незаконне збагачення", - заперечила сторона звинувачення, при цьому не заперечуючи, що Кулик є одним з 15 процесуальних керівників з розслідування справ Курченка.


Так, прокурор САП Сергій Козачина попросив суд усунути підозрюваного від займаної посади на 2 місяці.

Сторона захисту в свою чергу представила в ході суду висновок дослідження, проведеного з використанням поліграфа. "Ми отримали висновок, в ході якого у Кулика зафіксовані ознаки психологічної достовірності", - повідомив адвокат.

За словами заступника керівника САП Максима Грищука, в ході розслідування було встановлено, що майно підозрюваного становить 5 млн 830 тисяч гривень. При цьому Кулик заробив за рік більше 1 млн гривень, а інкримінована йому сума незаконного збагачення становить понад 2 млн гривень.

Відзначимо, що на засідання суду прийшли близько 30 представників батальйону "Донбас", що вимагали притягнути Кулика до відповідальності.

Фото: судове засідання по Кулику

Нагадаємо, раніше детективи НАБ встановили фактичне місцезнаходження Кулика і вручили йому копії клопотань про застосування до нього запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням засобів контролю, а також відсторонення від посади.

On Top