ru ua

Суд скасував дозвіл компанії Пінчука на користування надрами

Суд скасував дозвіл компанії Пінчука на користування надрами Фото: український бізнесмен Віктор Пінчук

Встановлено, дозвіл було видано з порушенням законодавства

Суд визнав недійсним спеціальний дозвіл ТОВ "Інтек Гео", яка належить українському бізнесменові Віктору Пінчуку, на користування надрами у Дніпропетровській області. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

"Генеральній прокуратурі України вдалося захистити інтереси держави під час перегляду Верховним Судом України справи за позовом прокурора до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та ТОВ "Інтек Гео" про визнання недійсним спеціального дозволу на користування надрами. Згідно з цим дозволом товариство "Інтек Гео", на 20 років отримало право на користування надрами Південно-Орельської площі, що на Дніпропетровщині, в тому числі для дослідно-промислової розробки, з подальшим видобуванням нафти та газу", - йдеться в повідомленні.

Встановлено, що дозвіл було видано всупереч вимогам законодавства у 2004 р. без проведення аукціону, що суттєво зменшило розмір грошових надходжень у бюджет держави.

ГПУ ще в 2006 р. звернулася в суд з адміністративним позовом про визнання недійсним даного дозволу, однак суди трьох інстанцій відмовили у задоволенні позову.

"Разом з тим, погодившись з доводами Генеральної прокуратури України, Верховний Суд України скасував незаконне рішення Вищого адміністративного суду України і направив справу на новий розгляд до суду касаційної інстанції", - зазначили у відомстві.

Нагадаємо, в кінці березня Мінекології відкрило доступ до бази спецдозволів на видобуток корисних копалин.