Суд відмовив НДУ в задоволенні позову про заборону Нацбанку брати участь в статутному капіталі ВДЦП

Суддя Господарського суду Світлана Чебикіна відмовила Національному депозитарію (НДУ) в задоволенні позову про заборону Нацбанку брати участь в статутному капіталі Всеукраїнського депозитарію цінних паперів (ВДЦП), пише «Комерсант-Україна».

В ході розгляду справи №52/385 суд відхилив вимоги юриста НДУ Оксани Панченко про визнання протиправними низки пунктів статуту ВДЦП в частині монопольного права Нацбанку володіти до 25% депозитарію, тоді як для інших акціонерів існує обмеження до 5%.

У НДУ також вимагали визнати передачу 20 тис. акцій ВДЦП у власність НБУ незаконною у зв'язку з відсутністю договору їх покупки. Як повідомив представник НБУ, покупка здійснювалася на підставі постанови Нацбанку. Цю справу Господарський суд розглядав в липні 2009 р., вставши на сторону НДУ. Вищий господарський суд 12 серпня 2009 р. залишив рішення без змін, але Київський апеляційний господарський суд скасував його і направив справу на повторний розгляд в першій інстанції.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся