ru ua

Стратегія повернення Донбасу буде закріплена в окремому документі, - Тука

Стратегія повернення Донбасу буде закріплена в окремому документі, - Тука Фото: Георгій Тука розповів про стратегію повернення Донбасу

На його оформлення піде три-чотири тижні

У Києві розроблено державну стратегію інтеграції та повернення Донбасу. Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій, колишній глава Луганської військово-цивільної адміністрації Георгій Тука в ефірі 112 каналу.

"Стратегія є, але щоб її оформити щодо Донбасу три-чотири тижні нам вистачить", - зазначив Тука.

При цьому він сказав, що формалізація стратегії повернення Криму займе два-три тижні.

За словами Туки, якщо раніше Київ міг надати тільки презентацію своїх дій, зараз же "мова йде про розробку державного документа".


"За будь-яких умовах пункт перший - припинення вогню, це не предмет для дискусій. Пункт другий - повернення населенню горизонтальних зв'язків, який включає гуманітарну, транспортну й економічну складові. Використовуючи міжнародні збройні організації, якщо зараз мова йде про ОБСЄ, поступове повернення законної української влади на окуповані території", - пояснив Тука.

Він уточнив, що корінна відмінність між поглядами Києва й "інтересами Кремля" у тому, що для українських політиків "вибори на Донбасі - це фініш, а нам весь час намагаються нав'язати, що це старт".

"Ми будемо закінчувати виборами, а не починати", - резюмував політик.

Нагадаємо, раніше ватажок донецьких терористів Олександр Захарченко переніс проведення "виборів" у самопроголошеній ДНР із 24 липня на 6 листопада 2016 року.