Країни Центральної Європи відправлять військових в Прибалтику

Четвер 26 травня 2016 09:57
Країни Центральної Європи відправлять військових в Прибалтику
Фото: детальний план ротації військовослужбовців буде готовий до дати проведення саміту НАТО

Враховуючи побоювання агресії з боку Росії в країнах Балтії, Польща, Чехія, Угорщина і Словаччина вирішили відправити в регіон за 150 військових

Чехія, Угорщина, Польща та Словаччина відправлять в цілому 600 солдатів в країни Балтії в наступному році. Про це заявив міністр оборони Чехії Мартін Стропницький, передає Deutsche Welle.

За словами міністра, детальний план ротації військовослужбовців буде готовий до дати проведення саміту НАТО у Варшаві в липні 2016 року.

"Ми хочемо почати з 1 січня", - сказав Стропницький після зустрічі з трьома колегами.


Кожна з чотирьох країн Центральної Європи хоче відправити 150 солдатів в Прибалтику і проводити ротацію кожні три місяці. Де саме будуть розміщені військовослужбовці, має бути вирішене вже після липневого саміту НАТО.

Нагадаємо, 25 травня парламент Швеції ратифікував угоду про надання НАТО більш широкого доступу на територію країни для навчань і у випадку воєнних дій в регіоні, враховуючи потенційну загрозу з боку Росії.

Швеція хоч і не входить до Північноатлантичного альянсу, але тісно співпрацює з такими членами НАТО, як Норвегія, Данія та Ісландія і навіть брала участь в операціях в Афганістані.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся