Країни БРІКС планують створити спільний банк розвитку

НовиниЕкономіка    28.03.2012 - 15:21

Країни БРІКС - Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка - можуть створити спільний банк розвитку та вжити заходів, спрямованих на зближення їх фондових бірж, на саміті, який відбудеться в Індії на цьому тижні, повідомляє Reuters.

Чиновники кажуть, що на реалізацію цих ініціатив потрібен час, оскільки ще необхідно узгодити деталі. Але вони віщують новий рівень домагань країн, де проживає приблизно половина всього людства. Ситуація на Близькому Сході та енергетична безпека також стануть темами саміту країн БРІКС в Індії, повідомили чиновники.
План створення спільного банку розвитку за шаблоном Світового банку, мабуть, стане самою значною подією саміту.

Цей захід дозволить країнам об'єднувати ресурси для проведення інфраструктурних перетворень. Крім того, в довгостроковій перспективі банк може використовуватися як кредитна установа в періоди світових фінансових криз, кажуть чиновники.

Міністр торгівлі Бразилії Фернанду Піментел сказав репортерам минулого тижня, що на саміті країни підпишуть угоди, щоб почати аналізувати створення банку.

Судхір Віяс, представник міністерства закордонних справ Індії, сказав в понеділок, що країнам БРІКС доведеться визначити, як банк буде структурований і капіталізований. Такі амбітні проекти потребують часу, додав він.
"Ми не створюємо банки щодня", - сказав він.

Раніше повідомлялося, що країни БРІКС виступають за збільшення розмірів МВФ. Таким чином, вони можуть посилити свій вплив у структурі фонду. Експерти відзначали, що розвинені країни не підуть на такий крок.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top