ru ua

Країни Балтії погодили підключення до енергомережі Євросоюзу

Країни Балтії погодили підключення до енергомережі Євросоюзу Фото: енергомережі Литви

Таким чином Естонія, Латвія і Литва сподіваються зменшити енергетичну залежність від РФ

Естонія, Латвія та Литва підключать свої енергомережі до мережі Європейського Союзу через Польщу. Таким чином країни Балтії сподіваються зменшити енергетичну залежність від Росії, передає DW.

"Усі ми четверо погодилися прояснити розподіл (обов'язків, - ред.) між чотирма країнами (Естонією, Латвією, Литвою та Польщею) до кінця року", - повідомив 8 травня прем'єр-міністр Естонії Юрі Ратас.

Зазначено, що в ході підключення доведеться враховувати також і те, що Калінінградська область синхронізована з російською електромережею через країни Балтії.

Відключення від російської мережі спочатку планувалося на 2025 рік, але було відкладене через дискусії щодо точки підключення до європейської мережі - у Польщі чи Фінляндії (через підводний електрокабель). Зрештою, підключення через Польщу було визнане більш доцільним економічно.

Повідомляється, що Росія ніколи не відключала електроенергію країнам Балтії і навіть не погрожувала це зробити, однак Литва розглядає факт енергетичної залежності від РФ як одну з головних національних небезпек. Як відомо, країни Балтії є членами Євросоюзу і НАТО з 2004 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в 2017 році Росія може за 24-48 годин почати бойові дії проти країн Балтії.