Зіткнення під ГПУ: Луценко прокоментував екстрадицію Тумгоєва

Зіткнення під ГПУ: Луценко прокоментував екстрадицію Тумгоєва
Фото: Юрій Луценко (РБК-Україна)

Луценко також прокоментував сьогоднішні заворушення під будівлею ГПУ

Генеральний прокурор України Юрій Луценко прокоментував ситуацію з екстрадицією до РФ уродженця Інгушетії Тимура Тумгоєва, через якого сьогодні, 17 вересня, під стінами ГПУ активісти влаштували заворушення. Про це повідомила прес-секретар Луценка Лариса Сарган на сторінці у Facebook.

Як заявляє генпрокурор, Тумгоєв програв 8 судів в Україні, ЄСПЛ двічі знайомився з матеріалами справи і відмовив йому у клопотанні.

"Звернення Верховного комісара ООН з прав людини до України носить лише рекомендаційний характер (на відміну від статті 39 ЄСПЛ). Крім того, за півтора року з моменту першого звернення офіс ВК ООН не виявляв більше ніякої зацікавленості у долі Тумгоєва", - йдеться в повідомленні.

 

Генеральний прокурор Юрій Луценко коментує ситуацію з екстрадицією до рф уродженця Інгушетії, звинуваченого у тероризмі. Тимур Тумгоєв програв 8 судів в Україні, ЄСПЛ двічі знайомився з усіма матеріалами справи та відмовив йому у клопотанні щодо застосування правила 39, підтвердивши таким чином відсутність підстав вважати, що Тумгоєв переслідується на політичному, етнічному чи релігійному грунті. Звернення Верховного комісару ООН з прав людини до України має лише рекомендаційний характер (на відміну від правила 39 ЄСПЛ). Крім того, за півтора роки з моменту першого звернення офіс ВК ООН не проявляв більше жодної зацікавленості до долі Тумгоєва. Мітингарі під ГПУ заявляють, що росії бачили "учасника АТО". Наголошую, що підтвердження участі в АТО є підставою для ВІДМОВИ у видачі особи до РФ. Про це особисто Луценко наголошував не раз. Приклад - кейс Р. Церцвадзе - на наступний день після того, як стало відомо про його долю в АТО, особу звільнено з-під варти, згодом відмовлено у видачі до РФ. Чи вже всі забули? Рішення про видачу Тумгоєва винесено у жовтні 2016 - жодних свідчень/доказів участі в АТО від нього, його адвокатів, третіх осіб надано не було. "Свідки" з'єднання явилися лише після фактичної передачі Тумгоєва іноземній державі (де смороду булі усі 2 роки, поки тривалі судові процеси?).

Опубліковано Ларисою Сарган Понеділок, 17 вересня 2018 р.

Генпрокурор також прокоментував сьогоднішні заворушення під будівлею ГПУ.

"Мітингувальники під ГПУ заявляють, що Росії видали "учасника АТО". Підкреслюю, що підтвердження участі в АТО є підставою для відмови у видачі особи в РФ. Про це особисто Луценко наголошував не раз. Приклад - кейс Р.Церцвадзе - на наступний день після того, як стало відомо про його участь в АТО, особу було звільнено з-під варти, згодом було відмовлено у його видачі в РФ" - зазначив Луценко.

Також Луценко заявив про відсутність будь-яких доказів участі Тимура Тумгоєва в антитерористичній операції на сході України.

"Рішення про видачу Тумгоєва винесено в жовтні 2016 року - ніяких свідоцтв/доказів участі в АТО від нього, його адвокатів, третіх осіб надано не було. "Свідки" з'явилися тільки після фактичної передачі Тумгоєва іноземній державі", - зазначив він.

Нагадаємо, поліція відкрила дві справи за фактом заворушень під Генеральною прокуратурою України.

Зазначимо, у поліції заявили про 7 постраждалих поліцейських в результаті заворушень під ГПУ

Раніше РБК-Україна повідомляло, що біля ГПУ активісти протестують з вимогою відставки заступника генпрокурора Євгена Єніна. Активісти вимагають відставки Єніна за те, що той видав ФСБ Тимура Тумгоєва.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся