Вартість української аміачної селітри у другій декаді червня збільшилася на 1,5%, - "Держзовнішінформ"

Вівторок 17 червня 2014 17:22
Вартість української аміачної селітри у другій декаді червня збільшилася на 1,5%, а ціна на вапняно-аміачну селітру збільшилася на 2%.

Вартість української аміачної селітри у другій декаді червня збільшилася на 1,5%, а ціна на вапняно-аміачну селітру збільшилася на 2%. Про це повідомляє прес-служба ДП "Держзовнішінформ".

"Вартість української аміачної селітри при поставках залізничним транспортом у другій декаді червня збільшилася з 3350 грн/т до 3400 грн/т, СРТ станція замовника, що на 1,5% більше, порівняно з першою декадою місяця. Так само підвищилися ціни на вапняно-аміачну селітру - до 2810-2850 грн/т, СРТ станція замовника при поставках залізничним транспортом, що на 2% більше, ніж на 05.06.14 коли ціна становила 2750-2800 грн/т, СРТ станція замовника при поставках залізничним транспортом", - розповів експерт відділу хімічної промисловості ДП "Держзовнішінформ" Костянтин Кинджалів.

За його словами, вартість української аміачної селітри при поставках залізничним транспортом у другій декаді червня збільшилася з 3350 грн/т до 3400 грн/т, СРТ станція замовника, що на 1,5% більше, порівняно з першою декадою місяця.

"У першій половині червня попереднього року ціни на товар знижувалися, а в цьому році, навпаки, збільшилися. Вартість нітрату амонію на початку другої декади літа 2014 р. збільшилася приблизно на 20%, порівняно з аналогічним періодом 2013 р. Підвищення можна пояснити кількома причинами. Після зупинки великотоннажного виробництва "Концерном "Стирол" та Сєвєродонецьким "Азотом" через неспокійну ситуацію на сході країни на початку травня і зупинки виробництва на "Рівнеазоті" у зв'язку з капремонтом на початку червня вітчизняний продукт виробляється тільки на Черкаському "Азоті". Це обставина, а також відсутність великих імпортних поставок в країну з початку весни призвели до того, що вільні обсяги нітрату амонію в Україні досить обмежені. Також необхідно відзначити високу вартість сировини. Все це призвело до подорожчання товару на внутрішньому ринку навіть при низькому попиті. Тільки один імпортер пропонує імпортну аміачну селітру на ринку України. Вартість продукту Новомосковського "Азоту" становить 3380 грн/т, FCA Конотоп", - прокоментував ситуацію Кинджалів.

"Так само підвищилися ціни на вапняно-аміачну селітру - до 2810-2850 грн/т, СРТ станція замовника при поставках залізничним транспортом, що на 2% більше, ніж на 05.06.14 коли ціна становила 2750-2800 грн/т, СРТ станція замовника при поставках залізничним транспортом", - додав експерт.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся