ru ua

США розбомбили війська Асада в ході контрнаступу

США розбомбили війська Асада в ході контрнаступу Фото: у ході контрнаступу в Сирії США розбомбили війська Асада (flickr.comThe U. S. Army)

Загинуло понад 100 провладних військових

У ході спільного контрнаступу міжнародної коаліції та опозиційних сил Сирії льотчики США розбомбили війська президента країни Башара Асада. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на інформацію пов'язаного з Пентагоном анонімного американського чиновника.

Як повідомляється, в ході операції в передмісті Дейр-ез-Зора в ніч на 8 лютого загинули більше 100 бійців урядових військ.

Як стверджує джерело видання, операція була проведена в якості "самозахисту", оскільки розвідка доповіла про підготовку військ Асада до масштабного наступу, в ході якого вони збиралися взяти під контроль територію, яку курди звільнили від джихадистів Ісламської держави у вересні 2017 року.

"Великі втрати демонструють, наскільки серйозною була загроза атаки, в якій урядові сили хотіли задіяти близько 500 бійців", - уточнив чиновник.

За відомостями джерела, сили Асада почали попередню підготовку до просування вперед, влаштувавши масований обстріл позицій та місцевої штаб-квартири альянсу демократичних сил Сирії, що складається переважно з курдів. Також застосовувалися РСЗВ, танки і міномети.

Нагадаємо, Туреччина заявила про ліквідацію більше тисячі бойовиків в ході військової операції "Оливкова гілка" в сирійському Африне.