ua en ru

США опублікували першу в історії країни стратегію боротьби з корупцією

США опублікували першу в історії країни стратегію боротьби з корупцією Фото: Білий дім опублікував першу в історії США стратегію по боротьбі з корупцією (Getty Images)

Білий дім опублікував в історії США стратегію боротьби з корупцією. Документ передбачає посилення міжнародного співробітництва з цієї проблеми та допомогу іншим країнам.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Білого дому.

У стратегії корупція названа "злоякісною пухлиною всередині суспільства", яка роз'їдає суспільну довіру і здатність урядів надавати допомогу громадянам своїх країн.

"Шкідливі наслідки корупції позначаються практично на всіх аспектах життя суспільства", - підкреслюється в документі.

У стратегії зроблено наголос на" транснаціональні виміри " корупції. Документ передбачає додаткові заходи, які покликані перешкоджати використанню "американської та міжнародної фінансових систем для приховування та легалізації корупційних доходів".

Стратегія передбачає проведення ревізії критеріїв надання допомоги урядам інших країни з метою підвищення успішної боротьби з корупцією та підзвітності одержувачів допомоги. Крім того, документ передбачає зведення антикорупційної діяльності в розряд пріоритетів дипломатії США.

У стратегії наведено п'ять компонентів, які підсилюють один одного:

  • модернізація, координація та забезпечення ресурсами зусиль уряду США По боротьбі з корупцією;
  • стримування незаконного фінансування;
  • притягнення до відповідальності корумпованих осіб;
  • збереження та зміцнення багатосторонньої антикорупційної архітектури;
  • поліпшення дипломатичної взаємодії та використання ресурсів іноземної допомоги для досягнення цілей антикорупційної політики.

Як повідомив на брифінгу, який передував публікації стратегії, представник Білого дому США на цьому тижні планують оголосити про нові санкції проти осіб, які брали участь в діях, що підривають демократичні інститути по всьому світу, включаючи корупцію, репресії, організовану злочинність і порушення прав людини.

За словами представника Білого дому, санкції будуть приурочені до "саміту за демократію". Захід наприкінці тижня має намір провести президент США Джо Байден. Очікується, що в саміті візьмуть участь делегації 110 країн.