ru ua

Спецслужби Казахстану заявили про запобігання держперевороту

Спецслужби Казахстану заявили про запобігання держперевороту Фото: комітет національної безпеки Казахстану

За твердженням спецслужби, насильницьке захоплення влади готував бізнесмен Тохтар Тулешов

Комітет національної безпеки Казахстану (КНБ) оголосив про запобігання спроби державного перевороту в країні. Про це повідомляють російські ЗМІ.

За твердженням спецслужби, насильницьке захоплення влади готував бізнесмен Тохтар Тулешов, затриманий в кінці січня за звинуваченням у торгівлі наркотиками та фінансуванні діяльності злочинної групи.

"План його дій передбачав дестабілізацію обстановки в країні шляхом створення вогнищ напруженості, організації акцій протесту і масових безпорядків, на тлі яких він планував сформувати так зване альтернативне уряд і змінити структуру діючої влади", — заявив представник прес-служби КНБ Руслан Карасьов.


КНБ стверджує, що Тулешов фінансував акції проти земельної реформи, що пройшли в Казахстані в кінці травня.

У справі Тулешова затримані п'ятеро його передбачуваних спільників - колишній заступник генпрокурора Казахстану Ільяс Бахтыбаев, колишній начальник департаменту внутрішніх справ Південно-Казахстанської області Хибратулла Доскалиев, колишній заступник начальника департаменту внутрішніх справ цієї області Сакен Айтбеков і командири двох військових частин міністерства оборони Бекзат Жумин і Кайрат Пернебаев

Нагадаємо, напередодні в Актобе відбулися перестрілки, також злочинці скоїли збройний напад на магазин зброї "Паллада", де вбили продавця і співробітника охоронного агентства, а також завдали вогнепальні поранення трьом прибулим на місце патрульним поліцейським. У МВС припустили, що нападники є радикальними прихильниками нетрадиційних релігійних течій. У Казахстані назвали стрілянину в Актобе терактом.