ru ua

Фахівці титанової галузі мають намір домагатися від ФДМ створення міжвідомчої робочої групи стосовно "Сумихімпрому"

Члени Громадської робочої групи з вирішення проблемних питань титанової галузі України ініціюють зустріч з виконуючим обов'язки голови Фонду держмайна Дмитром Парфененком. Предметом зустрічі буде роз'яснення необхідності створення Міжвідомчої робочої групи по відновленню платоспроможності ПАТ "Сумихімпром", майже 100% акцій якого належить державі.

"Забезпечення працездатності таких гігантів хімічної промисловості України, яким є "Сумихімпром", недопущення умисного доведення до банкрутства підприємств, залучення до відповідальності осіб, які скоюють такі дії, є першочерговим завданням правоохоронних органів. Бо, якщо псевдо-інвестори розкрадуть підприємства, розвалять економіку, то будуть підірвані основи нашої державності, що неприпустимо", - вважає член Громадської робочої групи з вирішення проблемних питань титанової галузі України, міністр промисловості України (1995-1997 рр.), член-кореспондент НАНУ Валерій Мазур.

Нагадаємо, Громадська робоча група раніше звернулася з відкритим листом до прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, в якому навела докази навмисного доведення "Сумихімпрому" до банкрутства менеджерами, що підконтрольні Дмитру Фірташу.

З метою забезпечення відстоювання інтересів держави, Громадська робоча група звернулася до Кабміну з пропозицією про створення Міжвідомчої робочої групи з питань відновлення платоспроможності "Сумихімпрому". Секретаріат Кабміну передав це звернення до ФДМУ для прийняття Фондом рішення про створення Міжвідомчої робочої групи.

28 жовтня заступник голови ФДМ Юрій Нікітін у своєму листі повідомив Громадську робочу групу про те, що вважає створення Міжвідомчої робочої групи по відновленню платоспроможності "Сумихімпром" недоцільним. 7 листопада Громадська робоча група звернулася до Президента України Петра Порошенка зі скаргою на рішення ФДМ, зазначивши, що вважають його таким, що суперечить інтересам держави, а також з проханням взяти під особистий контроль ситуацію з "Сумихімпромом".

"Всі держоргани, що мають відношення до банкрутства "Сумихімпрому", або тільки зображують діяльність, або вирішують виключно власні відомчі завдання, не розуміючи, яке значення має "Сумихімпром" для держави, і що його необхідно зберегти в щоб те не стало. Тому Міжвідомча робоча група повинна бути створена при Кабінеті міністрів та мати на меті координацію і контроль усіх дій держорганів, які задіяні в процедурі банкрутства підприємства. А ці дії мають бути спрямовані, насамперед, на зміну комітету кредиторів, який спочатку був створений виключно з компаній Фірташа. Інакше в найближчій перспективі "Сумихімпром" може очікувати ліквідація", - переконаний Мазур.