ru ua

Створення трибуналу по Boeing в обхід ООН обговорять на Генасамблеї 29 вересня

Створення трибуналу по Boeing в обхід ООН обговорять на Генасамблеї 29 вересня Фото: Джулі Бішоп

У Нью-Йорку зустрінуться глави МЗС України, Австралії, Малайзії, Бельгії та Нідерландів

Україна, Австралія, Малайзія, Бельгія і Нідерланди обговорять власний трибунал по краху Boeing в Донбасі під час Генеральної асамблеї ООН 29 вересня. Про це міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп заявила в інтерв'ю The New York Times.

За словами Бішоп, створення трибуналу п'ятьма країнами, що спочатку було однією з альтернатив міжнародному трибуналу в рамках ООН, зараз знаходиться в процесі обговорення. Вона сказала, що глави МЗС України, Австралії, Бельгії, Малайзії та Нідерландів зустрінуться 29 вересня в ході Генасамблеї ООН, де обговорять створення трибуналу.

Бішоп зазначила, для заснування такого суду є багато варіантів, це питання опрацьовує група юристів у області міжнародного кримінального права. Глава МЗС Австралії зазначила, що зараз названа група країн "визначилася з пріоритетами", і створення міжнародного трибуналу - це "наступний крок".

За словами Бішоп, створення суду, який не потребує затвердження з боку ООН, можливо в рамках договору між країнами, громадяни яких загинули у результаті падіння літака. Бішоп підкреслила, що найближчою аналогією для такого розгляду служить суд над винуватцями вибуху літака авіакомпанії Pan American рейсу PA 103 над шотландським містом Локербі в грудні 1988 року (тоді загинули 270 осіб). Суд у цій справі пройшов у Нідерландах за шотландським законів у 1999 р. після того, як лівійський лідер Муаммар Каддафі погодився видати підозрюваних.