Радник глави ДФС може бути причетний до "кришування" контрабанди, - "Депутатський контроль"

П'ятниця 24 липня 2015 11:01

Чинний радник голови Державної фіскальної служби України (ДФС) Геннадій Романенко може бути причетний до кришування контрабанди. Про це йде мова у повідомленні міжфракційного депутатського об'єднання Верховної Ради "Депутатський контроль".

Згідно з інформацією, що оприлюднена на офіційному сайті МДО, Романенко бере активну участь у справах ДФС - зокрема, у засіданнях кадрових комісій ДФС та проведенні співбесід з кандидатами на керівні посади в органи ДФС, хоча згідно з нормами закону "Про очищення влади" Романенко підлягає люстрації, оскільки упродовж 2010-2014 рр. обіймав керівні посади в податкових і митних органах України (був начальником УПМ ДПА у Херсонській області, начальником Київської регіональної митниці, начальником Полтавської митниці).

"За інформацією очевидців, навіть перебуваючи на посаді радника голови ДФС, Романенко чинить тиск на підприємства - імпортерів, шляхом не оформлення їх вантажів та безпідставно тримає у пунктах пропуску або у митних постах транспортні засоби з вантажем. Рядові митники пояснюють керівникам підприємств, що це усна вказівка Романенка або його групи та змушують підприємців звертатися до них та домовляться", - повідомили в об'єднанні.

Участники "Депутатського контролю" нагадують, що частина незаконної діяльності Романенка та його злочинної групи була висвітлена 30 червня 2015 р. на брифінгу у Верховній Раді депутатами нефракційного об'єднання "Депутатський контроль", але пройшов майже місяць, і ситуація не змінилась.

"Підприємствам - імпортерам досі не дають працювати відповідно до законодавства, схиляють їх до щомісячної плати хабарів, за схемою описаною вище, а по факту бюджет не отримує колосальні суми податків та інших митних зборів, які оцінюються у сотні мільйонів доларів щомісячно", - підкреслили в МДО.

В "Депутатському контролі" зазначили, що наразі Романенко намагається уникнути люстрації через механізм визнання його учасником бойових дій під час проведення АТО на сході України, шляхом мобілізації до лав Державної прикордонної служби України.

Нагадаємо, член МДО "Депутатський контроль", народний депутат України Максим Поляков (фракція "Народний фронт") звернувся до генерального прокурора України Віктора Шокіна з проханням провести перевірку щодо законності перебування громадянина України Геннадія Романенка в службових приміщеннях ДФС України та здійснення ним співбесід з кандидатами на керівні посади в органах ДФС України та перевірити професійну діяльність на предмет співучасті у подіях на Майдані 2013-2014 рр. - а саме, фактів його розпоряджень/вказівок стосовно оформлення спецзасобів з Російської Федерації, якими було завдано пошкодження учасникам "революції гідності".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся