Радник глави ДніпрОДА назвав 5 причин інвестувати в область

П'ятниця 25 травня 2018 10:20
Радник глави ДніпрОДА назвав 5 причин інвестувати в область
Фото: голова Дніпропетровської облради Гліб Пригунов, радник голови ДніпрОДА Юрій Голик та заступник мера Дніпра Яніка Мерило (прес-служба ОДА)

Голик назвав ДніпрОДА "інвестиційним агентом"

Дніпропетровська облдержадміністрація (ОДА) презентувала інвестиційний потенціал області партнерам, інвесторам та посольствам з 50 країн світу. Про це йдеться в повідомленні прес-служби адміністрації.

Радник глави ДніпрОДА з питань реформ і інновацій Юрій Голік назвав п'ять основних причин інвестувати в регіон.

Зокрема, Голик сказав, що перша причина полягає в тому, що Дніпропетровська область - лідер реформ, модернізації і розвитку інфраструктури в Україні. Друга причина - сприяння кожному інвестору. Третя – Дніпропетровська область є найбільшим індустріальним і науковим центром. Четверта - тут живе 1,6 млн економічно активних людей з високим рівнем освіти. І п'ята причина - багаті природні ресурси.

"Ми перші в Україні як за обсягом іноземних інвестицій, так і внутрішніх. За роки незалежності в розвиток Дніпропетровщини іноземні інвестори вклали понад 3,8 мільярдів доларів – це найвищий показник серед усіх областей України. На цьому тлі лише у 2017 році в розвиток регіону було вкладено 26 мільярдів гривень внутрішніх інвестицій. За цим показником ми перші в Україні", - зазначив Голик.

Радник глави ДніпрОДА назвав 5 причин інвестувати в область

Він підкреслив, що ДнепрОГА зацікавлена у створенні максимально комфортних умов для роботи всіх інвесторів.

"Дніпропетровщина обрала шлях розвитку і прогресу. Децентралізація, система електронних держзакупівель Prozorro, держпослуг в електронному вигляді - область успішно втілює відразу кілька прогресивних реформ, - розповів Юрій Голик. - Тим, хто хоче працювати чесно, в регіоні зелене світло. Ми не втручаємося в справи бізнесу, зате допомагаємо подолати бюрократичні перепони. Разом з вигідним географічним положенням і великим людським ресурсом це створює унікальний економічний потенціал Дніпропетровщини. Презентація економічного потенціалу Дніпропетровщини дозволить залучити в область нових інвесторів. Серед найбільш перспективних секторів економіки - інформаційні та космічні технології, сільське господарство, будівництво та виробництво будівельних матеріалів, річкові перевезення, авіація, туристичний бізнес, альтернативна енергетика".

Як відомо, Дніпропетровська область стала першою в країні, яка перевела абсолютно всі держзакупівлі в систему Prozorro. За даними Голика, обсяг регіонального ринку держзакупівель досягає 1 млрд доларів, національного - 20 млрд дол.

Радник глави ДніпрОДА назвав 5 причин інвестувати в область

Говорячи про реформи, Голик повідомив, що в Дніпропетровській області істотно спрощена процедура отримання землі та нерухомості в оренду. В цілому, за його словами, якість інвестиційного середовища значно покращилась.

"Все в комплексі - це децентралізація, ініційована три роки тому президентом Петром Порошенком. Ми, як обласна адміністрація, є частиною команди президента і робимо все, щоб інвестиційний клімат був по-справжньому привабливим. Ми самі вчорашні бізнесмени й менеджери, а тому ми знаємо, що потрібно робити", - заявив радник голови ОДА.

Децентралізація дозволила ДніпрОДА істотно наростити обсяги бюджету розвитку області, завдяки чому за три роки обласна адміністрація, якою керує Валентин Резніченко, капітально відремонтувала 500 доріг в 100 населених пунктах регіону. Крім того, розпочато ремонт основних автомагістралей в напрямку Запоріжжя, Кривого Рогу, Миколаєва та Борисполя, зазначив Голик.

Крім того, за цей час побудовано більше 100 котелень, дві сонячні електростанції, мала ГЕС. Приватні інвестиції дозволили створити більш 400 МВТ нових потужностей, сукупно реалізуються проекти потужністю 1 ГВт.

Голик також відзначив успіхи в області освіти (капітальні ремонт опорних шкіл) і медицини.

"Наше кредо "Не ний, а будуй". ДніпрОДА - це інвестиційний агент. Ми зацікавлені у розвитку регіону і бізнесу, а тому вже зараз надаємо інвестору повну підтримку", - сказав Голик.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся