Рада з душпастирської опіки при Міністерстві Оборони затвердив кодекс військового священика

П'ятниця 07 червня 2013 12:20

Кодекс військового священика буде регламентувати принципи душпастирської опіки військовослужбовців у Збройних Силах України священнослужителями різних церков і релігійних організацій.

Документ затверджено Радою у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України, засідання якого відбулося 5 червня 2013 року у Центральному Будинку офіцерів.

Серед іншого, військовий священик повинен усвідомлювати те, що він буде працювати в поликонфессиональными середовищі, і тому "добровільно бере на себе обов'язок співпрацювати з капеланами інших релігійних конфесій для забезпечення душпастирської опіки військовослужбовців та членів їх сімей, які перебувають на його утриманні".

Військові священики повинні поважати релігійні переконання і традиції віруючих військовослужбовців інших конфесій, як і право на свободу світогляду невіруючих.Вони також повинен ставитися з повагою до священнослужителів інших конфесій, їхнім релігійним переконанням і практикам.

Крім цього, представники конфесій спланували свою роботу на другу половину 2013 року. Зокрема, обговорювалися пропозиції про проведення спільних заходів та розробка єдиної програми навчального курсу підготовки військового священика.

Окремо члени Ради розглянули проблематику включення військових священиків до складу миротворчих контингентів Збройних Сил України для виконання міжнародних миротворчих місій, зокрема в Ліберії, Конго і Косово.

У засіданні Ради взяли участь уповноважені представники Римсько-католицької церкви в Україні, Української Православної Церкви, Української греко-католицької Церкви, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн - баптистів, Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви, Духовного управління мусульман України.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся