Рада Криму створила Банк Криму, проголосив офіційними валютами рубль і гривню

Верховна Рада Криму на позачерговому пленарному засіданні сесії 17 березня затвердила тимчасове положення про Банк Криму.

Верховна Рада Криму на позачерговому пленарному засіданні сесії 17 березня затвердила тимчасове положення про Банк Криму. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Ради Криму.

Згідно з тимчасовим положенням, основними цілями діяльності Банку Криму є: захист і забезпечення стійкості грошового обігу; розвиток і зміцнення банківської системи; забезпечення ефективного і безперебійного функціонування системи розрахунків.
"Організація обігу готівкових грошей і вилучення їх з обігу на території Республіки Крим буде здійснюватися виключно Банком Криму", - наголошується в рішенні.

Банк Криму без справляння комісійної винагороди повинен здійснювати операції з коштами бюджету Криму, місцевих бюджетів і позабюджетних фондів Криму, а також операції з обслуговування державного боргу Криму.

Отримання прибутку не є метою діяльності Банку Криму.

Банк Криму підзвітний Раді АРК і в межах повноважень, наданих йому Конституцією Республіки Крим і законами, незалежний у своїй діяльності.

Банк Криму очолює голова, який призначається на посаду Радою АРК на певний строк, але не більше ніж на 5 років, більшістю голосів від загального числа депутатів.

"Офіційною грошовою одиницею (валютою) Республіки Крим є російський рубль, а також до 1 січня 2016 року офіційною валютою, згідно із статтею 48 Тимчасового положення, буде українська гривня", - наголошується в рішенні.

Рада Криму також підпорядкувала Міністерству фінансів АРК: Головне управління Державної казначейської служби України в АРК, Головне управління Міндоходів, Державну фінансову інспекцію в Криму.

Раді міністрів Криму доручено підготувати проект звернення Ради Криму до РФ про надання фінансової допомоги Криму в обсязі, необхідному для безперебійного функціонування бюджетної системи Криму.

"До прийняття нормативно-правових актів Республіки Крим у сфері бюджетного і податкового законодавства на території Автономної Республіки Крим будуть діяти положення Бюджетного та Податкового кодексів України", - наголошується в рішенні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся