Рада Європи закликала розслідувати застосування хімічної зброї в Сирії

Фото: Рада Європи (facebook.com/eucouncil)
Фото: Рада Європи (facebook.com/eucouncil)

Рада Європи розцінила застосування хімічної зброї в Сирії як військовий злочин

Рада Європи (РЄ) закликає терміново і незалежно розслідувати застосування хімічної зброї в Сирії. Про це йдеться в опублікованій на сайті РЄ заяві.

Повідомляється, що 16 квітня Рада Європи схвалила висновки щодо хімічного роззброєння та нерозповсюдження для проведення четвертої спеціальної сесії конференції країн-учасниць Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення запасів і використання хімічної зброї, яка пройде в Гаазі 21-30 листопада 2018 року.

У заяві підкреслюється, що використання хімічної зброї при будь-яких обставин має бути суворо засуджено. Рада Європи підтверджує, що застосування такої зброї порушує міжнародне право і є військовим злочином. Зокрема, останні "шокуючі" дані по Сирії мають бути терміново і незалежно розслідувані.

"Крім того, РЄ вітає майбутню четверту конференцію з розгляду дії Конвенції про заборону хімічної зброї та висловлює зобов'язання конструктивно сприяти її подальшим результатам", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, раніше президент Франції Емманюель Макрон заявив, що в ході останнього удару по Сирії були знищені потужності для виробництва хімічної зброї.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся