ua ru

Угода про асоціацію з ЄС може бути підписана у другій половині 2013 р., - Хорошковський

Угода про асоціацію між Україною та ЄС може бути підписана у другій половині 2013 р. Про це на конференції форуму громадянського суспільства Східного партнерства заявив перший віце-прем'єр України Валерій Хорошковський, передає кореспондент РБК-Україна.

"Слава Богу, ми почули ці сигнали, в тому числі і після зустрічі німецького канцлера (Ангели Меркель) з паном Туском (прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском), щодо того, що все-таки ми маємо серйозні шанси підписати договір про асоціацію в наступному році. Так, не визначена ще дата. Швидше за все, це буде друга половина 2013 р., але цей шанс у нас є... У будь-якому випадку, я вважаю, що складова частина DCFTA повинна запрацювати, причому якомога швидше. Це вигідно як для української, так і європейської сторони", - сказав Хорошковський.

Крім того, перший віце-прем'єр заявив, що не сумнівається в тому, що на початку 2013 р., швидше за все в лютому, відбудеться саміт Україна-ЄС: "Саміт обов'язково буде. Ми говоримо уже не про факт відкриття, а про дату. Скоріше за все, виходячи з сьогоднішнього мого власного розуміння, це буде десь на початку наступного року. Могли б скоріш за все мати цей саміт до кінця цього року, але перш за все це пов'язано з виборами, з тими проблемами, які виникли не в плані мажоритарних округів, а в плані технічному. Тобто, умовно кажучи, вибори затягнулися, підбиття підсумків затягнулося, а ви знаєте, що католицьке Різдво настає раніше. Це якраз той період, коли дуже важко з періоду оцінок до періоду підготовки провести це засідання в цьому році, тому воно технічно буде проведене в лютому, скоріш за все".

Нагадаємо, раніше польський прем'єр-міністр Дональд Туск висловив сподівання, що угоду про асоціацію між Україною і ЄС буде підписано в листопаді 2013 р., під час саміту Східного партнерства у Вільнюсі.

Читайте також: Україна та ЄС можуть підписати угоду про асоціацію до грудня 2013 р., - депутат Європарламенту