ua en ru

Словаччина запустила реверс газу в Україну

Словацький газовий оператор компанія Eustream 2 вересня перейшла від тестових поставок газу в Україну на повноцінні комерційні.

Словацький газовий оператор компанія Eustream 2 вересня перейшла від тестових поставок газу в Україну на повноцінні комерційні. Про це у своєму Facebook повідомив глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Поїхали... Потрібно ще багато чого. Але це важливий крок", - написав Коболєв.

Зокрема, сьогодні в місті Вельке Капушани (Словаччина) під головуванням прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка та прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо відбулася церемонія відкриття газопроводу "Вояни-Ужгород", який забезпечить реверсні поставки газу в Україну.

Нагадаємо, 16 серпня 2014 р. Словаччина почала тестове прокачування по газопроводу Вояны-Ужгород. Добове надходження газу становила 2 млн куб. м. З 2 вересня обсяг поставок повинен збільшитися до 27 млн куб. м газу на добу.

Раніше в меморандумі, підписаному Eustream з "Укртрансгазом", було прописано, що реалізація проекту щодо забезпечення реверсу газу зі Словаччини в Україну складається з двох етапів: перший етап передбачає введення в експлуатацію певного технічного потенціалу по реверсу газу в Україну з 1 жовтня 2014 року, а другий етап - з 1 березня 2015 р.

28 квітня 2014 р. "Укртрансгаз" і Eustream домовилися про реверс газу в Україну.