ua en ru

Слідчий комітет РФ порушив справу про "геноцид російськомовного населення на південному сході України"

Слідчий комітет Російської Федерації порушив кримінальну справу про "геноцид російськомовного населення на південному сході України".

Слідчий комітет Російської Федерації порушив кримінальну справу про "геноцид російськомовного населення на південному сході України". Про це йдеться в повідомленні прес-служби слідчого комітету росії.

"Головним слідчим управлінням Слідчого комітету Росії порушено кримінальну справу про геноцид російськомовного населення, яке проживає на території Луганської і Донецької народних республік (ст. 357 КК РФ). Слідством встановлено, що в період з 12 квітня 2014 року і по теперішній час в порушенні Конвенції 1948 року "Про попередження злочину геноциду і покарання за нього", а також інших міжнародно-правових актів, які регулюють геноцид, невстановлені особи з числа вищого політичного і військового керівництва України, Збройних сил України, Національної гвардії України і "Правого сектора" віддавали накази, спрямовані на повне знищення саме російськомовних громадян, які проживають на території Донецької і Луганської республік", - йдеться в повідомленні.

"Слідство встановило, що вбивства російськомовних громадян здійснювалися із застосуванням систем залпового вогню "Град" і "Ураган", некерованих авіаційних ракет, мають касетну головну частину, тактичних ракет "Точка-У", інших видів важкого наступального озброєння невибіркового дії. В результаті цих дій загинуло не менше двох з половиною тисяч осіб", - повідомила прес-служба СК.

Крім того, згідно з повідомленням, на території Донецької і Луганської республік знищено і зруйновано більше 500 житлових будинків, об'єктів комунального господарства та життєзабезпечення, лікарень, дитячих та загальноосвітніх закладів, в результаті чого понад 300 тис. жителів, побоюючись за своє життя і здоров'я змушені були залишити постійні місця свого проживання і шукати притулку на території Російської Федерації".

"Всі ці перераховані факти і докази, зібрані російським слідством підтверджують, що дії осіб з числа українського політичного і військового керівництва, що віддавали накази, на знищення російськомовного населення, прописані не тільки в російському законодавстві, але і в нормах міжнародного права. Що стосується російського Кримінального кодексу, стаття про геноцид передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до двадцяти років або смертною карою", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в липні 2014 р. слідчий комітет РФ звинуватив Україну у використанні заборонених фосфорних боєприпасів.