Скорик направив генпрокурору пояснення щодо подій 19 лютого 2014

НовиниПолітика    04.10.2016 - 09:19
Фото: Микола Скорик
Фото: Микола Скорик

Народний депутат України направив генеральному прокурору Юрію Луценку пояснення щодо подій 19 лютого 2014 року. Офіційні пояснення Миколи Скорика опубліковані на сторінці парламентарія у Facebook.

"Спроби звинуватити мене в організації протиправних дій 19 лютого 2014 року біля будівлі Одеської ОДА мають суто політичні мотиви, оскільки я є одним із лідерів політичної партії "Опозиційний блок", виступаю з різкою критикою діючої влади в центральних ЗМІ", - заявляє політик.

Крім того, Скорик упевнений, що заяви із звинуваченням на його адресу є не відповідними дійсності, порушують Конституцію та закони України.

Зокрема, нардеп зазначає, що у своїй діяльності на посаді голови Одеської ОДА керувався виключно Законом "Про місцеві державні адміністрації" (ст. 25, 39). "Це є виключною компетенцією правоохоронних органів. Тому саме правоохоронні органи повинні дбати про недоторканність життя і здоров'я громадян, цілісності їх майна", - підкреслив політик.

Народний депутат запевнив, що на посаді голови Одеської обласної держадміністрації він суворо дотримувався норм Конституції та законів України, не віддавав злочинних розпоряджень, не чинив жодних протиправних дій, які мали б ознаки адміністративного або кримінального правопорушення.

"Я завжди відчував моральну відповідальність за постраждалих людей, хоча як голова Одеської обласної державної адміністрації, я не мав жодного відношення до тих подій, я сприяв їх запобіганню всіма доступними мені способами в рамках моїх повноважень, керуючись Конституцією і законами України. Ніхто не загинув у цей важкий для країни період в Одеській області, ніхто не отримав важких травм, жодна адміністративна будівля не була захоплена. У період з листопада 2013 року по лютий 2014 року ми вели постійний діалог між політичними опонентами, для збереження миру і стабільності в регіоні, робота державних установ не переривалася, для забезпечення недоторканності життя, здоров'я і майна громадян", - зазначає політик.

Звинувачення в подіях 19 лютого 2014 р. Микола Скорик пов'язує з "політичною помстою за підготовку звернень ініціативної групи родичів загиблих 2 травня 2014 р. у Європейський суд з прав людини та Міжнародний кримінальний суд".

"Про політичну вмотивованість, висунутих проти мене звинувачень, говорить те, що протягом більш ніж двох років мене тільки один раз допитували по справі. Наслідком досі не визначено коло осіб, які підозрюються у вчиненні злочину 19 лютого 2014 року під будівлею Одеської ОДА в Одесі, досі не визначено розмір нанесеного збитку, немає речових доказів, а обвинувачення ґрунтується лише на непрямих свідченнях одного свідка", - зазначив народний депутат.

Політик додав, що готовий до будь-яких слідчих дій і процесуальних рішень з боку Генеральної прокуратури і не збирається покидати Україну.

On Top