Помер епідеміолог Дональд Хендерсон, який переміг віспу

НовиниНадзвичайні події    22.08.2016 - 07:35
Фото: епідеміолог Дональд Хендерсон
Фото: епідеміолог Дональд Хендерсон

Смерть лікаря була викликана ускладненнями після перелому стегна

У віці 87 років помер американський епідеміолог Дональд Хендерсон, який наприкінці 1960-х очолив успішну кампанію з викорінення віспи в світі. Про це повідомляє ВВС.

Смерть лікаря була викликана ускладненнями після перелому стегна.

Як пише видання, Хендерсона називали "гігантом" в охороні здоров'я за його роботу в 1960-х і 70-х роках, адже натуральна віспа - одна з найбільш смертоносних інфекцій, від якої тільки в XX столітті загинули сотні мільйонів чоловік. Її оголосили переможеною в 1980 році, і це була перша інфекція, яку вдалося викорінити в масштабах всього світу.


Хендерсон почав свою роботу по боротьбі з віспою в 1966 році. В ті часи захворювання все ще було поширено в Африці та Азії.

За роки роботи американський епідеміолог ізолював спалахи захворювання і прищеплював людей систематично замість того, щоб проводити масові кампанії вакцинації. А після завершення кар'єри у Всесвітній організації охорони здоров'я Хендерсон обіймав посаду радника з питань науки і біотероризму при трьох американських президентах.

Нагадаємо, на 92-му році життя помер американський режисер Артур Хіллер.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся