ua ru

Сили АТО можуть зупинити відведення озброєнь у відповідь на дії бойовиків, - штаб

Сили Антитерористичної операції (АТО) можуть зупинити відведення важких озброєнь від лінії розмежування на Донбасі у відповідь на дії бойовиків. Про це журналістам під стінами Адміністрації Президента України заявив спікер штабу антитерористичної операції Андрій Лисенко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Першими будуть відводитися 100-міліметрові протитанкові гармати. Вже формуються колони, визначено маршрут і місце куди їх будуть відводити. За цією подією спостерігатимуть спостерігачі місії ОБСЄ. Це відбувається відкрито", - сказав Лисенко.
На запитання про те, чи правда, що бойовики також вже почали відводити війська Лисенко відповів: "Вони тільки розповідають. Ми зараз робимо, запрошуємо міжнародних спостерігачів, щоб вони на власні очі все це бачили і були присутні при цьому процесі".

Він також додав, що процес відведення важкої техніки може припинитися, якщо бойовики не відводитимуть важку техніку чи заводитимуть додаткову.

"Якщо ворогуюча сторона не буде відводити озброєння, то ми можемо припинити цей процес в будь-який момент задля наших військових і мирних мешканців", - зазначив Лисенко. "Ми не можемо оголяти наш передній край, буде відповідна реакція", - підкреслив він.

На запитання про те, чи повністю припинилися обстріли з боку бойовиків, він відповів: "Ми констатуємо, що критично зменшилася кількість і інтенсивність обстрілів, тобто є майже всі передумови для того, щоб почати процес відведення, принаймні ми робимо цей зразково, щоб всі бачили під наглядом місії ОБСЄ", - сказав він.

Спікер штабу АТО зазначив, що процес відведення важкої техніки триватиме до повного відведення озброєнь з лінії розмежування.

"Цей процес буде тривати кожного дня, поки не буде відведена вся техніка важка", - сказав Лисенко.

Нагадаємо, сьогодні сили АТО почали відведення важкого озброєння.