ru ua

У Сербії міністра оборони звільнили за жарт щодо журналістки

У Сербії міністра оборони звільнили за жарт щодо журналістки Фото: екс-міністр Сербії Братислав Гашич

Його вчинок розцінили як брак поваги до ЗМІ

Сербський парламент 5 лютого проголосував за звільнення міністра оборони Братислава Гашича за його "непристойну" ремарку на адресу журналістки. Про це повідомляє Німецька хвиля.

Зазначено, що критики уряду розцінили його вчинок як брак поваги до ЗМІ.

У грудні торік Гашич під час спілкування з пресою помітив, що журналістка стала на коліно, аби не закривати міністра у кадрі операторам із телебачення, та сказав: "Мені подобаються журналістки, які так швидко стають на коліна".

Тоді ЗМІ та політики засудили коментар міністра оборони, а друг і соратник Гашича, прем'єр-міністр Александар Вучич, пообіцяв його звільнити.

"Прошу вашої підтримки у цьому рішенні, тому що ввічливість, гідність та повага - це те, що ми повинні проявляти до інших", - сказав він у зверненні до парламенту перед голосуванням щодо звільнення Гашича.

195 із 250 депутатів проголосували за відставку міністра оборони. Рішення ухвалене перед достроковими парламентськими виборами, які відбудуться наприкінці квітня чи на початку травня. До того тимчасово керувати військовим відомством буде міністр фінансів Душан Вуйович.

Нагадаємо, раніше керівництво Сербії заявляло, що не має наміру приєднуватися до санкцій Європейського Союзу проти Росії.