ua en ru

Сенсаційні "п'ять угод" не мають абсолютно ніякого відношення до справи Онищенка, - адвокат

Сенсаційні "п'ять угод" не мають абсолютно ніякого відношення до справи Онищенка, - адвокат

П'ять підсудних, які визнали себе винними у скоєнні злочинів, і погодилися на угоду зі слідством, не мають ніякого відношення ні до Онищенка, ні взагалі до "газової справи", яку розслідує НАБУ. Таку думку висловив адвокат Олег Іщенко, який представляє інтереси народного депутата Олександра Онищенка.

"Взагалі, це виглядає дещо дивно. Затримали десятки людей, часто зовсім не знайомих один з одним. Влаштували їм серйозний психологічний тиск. За підсумком цього тиску запропонували якісь угоди. І все? Але по-перше, яке відношення, скажімо, людина обнальщик має до газової галузі? По-друге, чому всі ці угоди обставлені так, щоб захист не міг отримати доступ до матеріалів справ? У нас взагалі захист зараз ні до чого, крім як до матеріалів прес-конференцій НАБУ, доступу не має", - заявив адвокат.


Нагадаємо, раніше слідчі НАБУ опублікували повідомлення про те, що 5 фігурантів "газової справи" пішли на угоду зі слідством, серед яких директор біржі "Львівська універсальна" та директор товарної біржі "Центр". Як заявив керівник НАБУ Артем Ситник, всі п'ять фігурантів "дали цінні викривальні свідчення проти організаторів злочину", які безпосередньо доводять провину Олександра Онищенка.

У свою чергу захист Онищенко назвав цю заяву "черговим бездоказовим домислом" НАБУ.

"Ну, добре, є п'ять осіб, з якими провели відомі маніпуляції і ті визнали свою провину. Але до Онищенка це яке відношення має? Зауважу ось що. Серед тих, що погодилися на операцію, є дві автономні групи. Перша: так звані обнальщики. Фіктари. Конверти. Якщо слідство довело щось відносно цієї групи, то яке відношення дивні фіноперації мають до газової галузі? Добре відомо, щось в країні існує загальновідома практика - бізнес часто йде на різні оптимізації. А тепер уявіть, знайшлися люди, які визнали - ще треба вивчити, як саме їх змусили це зробити - що вони займалися фіктивним. Для тисяч бізнесів. І ось ці люди, які стоять десь внизу і ніколи ні з ким не мали знайомств або контактів, раптом заявляють щось важливе у газовій справі. Безглуздо? Ні, я б сказав, що це відверта маніпуляція. Але в даному випадку чомусь вихоплюється щось одне, і якимось безглуздим чином прив'язується до Онищенка. Вони визнали свою провину? Ну, так судіть їх!", - заявив адвокат.

"Ще простіше ситуація з другою групою "відрядників". Це директори, власники товарних бірж. І в чому ж вони зізналися? Що вони, будучи єдиними розпорядниками, одноособово приймають рішення з аукціонів, що там хімічили. Ще раз - вони власники бізнесу, який організовував десятки різних і не тільки газових аукціонів. Так ось, ці люди раптом заявляють, що саме в газових аукціонах мали місце порушення. Як мінімум, дивно. Ви ж і є організатори? Не порушуйте. Вам що пістолет до голови приставили? А якщо ні, і якщо ви допустили щось не за процедурою, так і відповідайте. Не перекладайте свою провину на інших", - додав Іщенко.

Народний депутат Олександр Онищенко звинувачується слідчими НАБУ в нанесенні збитків державі, перевищує 3 млрд гривень, а також у створенні корупційної газової схеми. Сам Онищенко всі звинувачення відкидає і стверджує, що проти нього проводиться політичне замовлення, мета якого – перерозподіл газового ринку в країні.