Сенат США проголосував за нові санкції проти Північної Кореї

Новини Політика 11.02.2016 - 02:00
Фото: сенат США
Фото: сенат США

У Білому домі поки не повідомили, чи буде президент підписувати законопроект

Сенат США проголосував за нові санкції проти Північної Кореї, передає Reuters.

Обмежувальні заходи пов'язані з ядерною програмою КНДР, розробкою технологій для запуску балістичних ракет і положення з правами людини. Санкції торкнуться як приватних осіб, так і компаній та іноземних держав, які причетні до цих порушень.

В Білому домі поки не повідомили, чи буде президент підписувати законопроект.

Як відомо, 7 лютого Пхеньян запустив космічний супутник. У Північній Кореї також заявили, що операція пройшла успішно і апарат вийшов на задану орбіту.

Ввести нові санкції проти КНДР після цього пообіцяла Рада безпеки ООН. Посол США в ООН Саманта Пауер заявила, що Вашингтон «забезпечить вжиття серйозних заходів Радою Безпеки проти Північної Кореї». Американський президент Барак Обама та президент Південної Кореї Пак Гин Хе також домовилися про введення нових санкцій поза рамками Радбезу.

Законопроект про санкції проти КНДР минулого місяця вже прийняла Палата представників - нижня палата Конгресу США. Це сталося після того, як 6 січня Пхеньян оголосив про успішне випробування водневої бомби.

Нагадаємо, що президент США Барак Обама має намір обговорити ситуацію навколо Північної Кореї на майбутньому саміті країн АСЕАН.