ua en ru

Сенат США визнав Голодомор геноцидом українського народу

Сенат США визнав Голодомор геноцидом українського народу Фото: пам'ятник жертвам Голодомору в Україні (president_gov_ua)

Сенат США одностайно прийняв резолюцію двопартійну

Сенат США визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення посольства США в Україні Facebook.

Зокрема, Сенат США одностайно прийняв двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.

В розпорядчої частини документа включено визнання Сенатом висновків урядової комісії США щодо голоду в Україні (від 22 квітня 1988) про те, що "Сталін і його оточення вчинили в 1932-1933 роках геноцид проти українців".

Також в резолюції засуджуються систематичні порушення прав людини, в тому числі права на самовизначення і свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу.

Проект такої резолюції був затверджений комітетом із закордонних справах Палати представників Конгресу США і зараз очікує розгляду під час пленарного засідання.

Сенат США визнав Голодомор геноцидом українського народу

Нагадаємо, 26 вересня комітет з закордонних відносин Сенату США затвердив резолюцію, в якій Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.

Раніше президент Петро Порошенко повідомляв, що Україна чекає рішення Конгресу США про визнання Голодомору геноцидом.